Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1130
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przedszkolaki dla Niepodległej

Czwartek, 12 listopada 2020, 11:30
Autor: red
Żarów: Przedszkolaki dla Niepodległej
Fot. UM Żarów
Nigdy nie jest za wcześnie, żeby uczyć dzieci tego, czym jest patriotyzm, czym jest ojczyzna i co oznacza miłość do ojczyzny.

Tak, by nawet dla tych najmłodszych te hasła nie były tylko hasłami słownikowymi, ale rzeczywiście wartościami, które będą nosić w sercu.

Każdego roku najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów świętują odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Wszystkie szkoły i przedszkola włączają się w obchody Święta Niepodległości, jednakże, w związku z sytuacją epidemiologiczną, w tym roku są to zazwyczaj symboliczne akcenty, które możemy oglądać wirtualnie.

Dziś uczniowie klasy 0 Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu uczciły 102-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mazurek Dąbrowskiego uroczyście zaśpiewały także przedszkolaki wspólnie z nauczycielami Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, zajęciach edukacyjnych i plastycznych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej oraz wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group