Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przedszkolaki na scenie

Wtorek, 19 kwietnia 2011, 6:47
Aktualizacja: 10:44
Autor: Agnieszka Gryc
Świdnica: Przedszkolaki na scenie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
„Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, „Przygoda Niegrzecznej Żabki”, czy „Brzydkie Kaczątko” to tylko nieliczne ze spektakli, jakie można było obejrzeć w minionym tygodniu na deskach świdnickiego teatru miejskiego. A w rolę aktorów wcielili się… najmłodsi świdniczanie.

Dla wielu z nich to był pierwszy występ na deskach świdnickiego teatru miejskiego. Było więc dużo tremy, ale i sporo zabawy. A wszystko to w ramach VII Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic”. W tegorocznym przeglądzie zaprezentowało się dwanaście zespołów. W sumie na scenie wystąpiło aż 243 młodych aktorów w wieku od 3 do 6 lat.

A najlepsi okazali się w tym roku reprezentanci Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy ze spektaklem „Brzydkie kaczątko” oraz Niepublicznego Przedszkola „Wesoła Piątka” za spektakl „Z prochu i żebra”. Ponadto jury postanowiło w tym roku przyznać także aż sześć wyróżnień. Za duża dozę humoru i oryginalne wykonanie dla Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy za spektakl „A ja coś mam”, za bogatą dekorację i umiejętności radzenia sobie na scenie dla Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy za spektakl „Królewna Śnieżka i Siedmiu krasnoludków”, za dobrą grę aktorską i propagowanie literatury dla dzieci dla Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy za spektakl „Bajka różne ma imiona”, za ciekawą i oryginalną dekorację dla Przedszkola Miejskiego nr 15 w świdnicy za spektakl „Kłótnia kolorów”, za wspaniałą oprawę muzyczną i dobre przygotowanie taneczne dla Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy za spektakl „Brzydkie kaczątko” oraz za dobrą grę aktorską dla oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy za spektakl „Przygoda Niegrzecznej Żabki”.

Młodzi aktorzy mieli także szansę na zdobycie indywidualnych nagród. Te powędrowały w tym roku aż dwudziestu pięciu młodych aktorów. Wśród nich znaleźli się: Karolina Szmajduch za rolę „Julki”, Oliwia Piechowicz za rolę „Zuzi” i Michał Przyborowski za rolę „Misia” (Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 w Świdnicy), Oliwia Czajkowska za rolę „Narratora” i Magdalena Otrząsek za rolę „Królowej” (Oddział Przedszkolny przy SP1 w Świdnicy), Miłosz Stąpiński za rolę „Wilka”, Jagoda Arendarska za rolę „Kapturka” i Zosia Szumila za rolę „Narratora” (Przedszkole Miejskie Nr 6 w Świdnicy), Klaudia Koba za rolę „Ewy” i Kacper Wrzodek za rolę „Stwórcy” (Przedszkole Niepubliczne „ Wesoła Piątka” w Świdnicy), Lena Niemczyk za rolę „Królowej”, Apolonia Polak za rolę „Śnieżki” i Alicja Uroda za rolę „Narratora” (Przedszkole Miejskie Nr 14 w Świdnicy), Wiktoria Rudlicka za rolę „Kury” i Maksymilian Skóra za rolę „Brzydkiego Kaczątka” (Przedszkole Miejskie Nr 3 w Świdnicy), Alicja Klag za rolę „Narratora” (Przedszkole Miejskie Nr 15 w Świdnicy), Sara Zawisza za rolę „Żaby” i Bartek Kaczmarczyk za rolę „Motyla” (Oddział Przedszkolny przy SP 315 w Świdnicy), Maja Żynkin, Aleksandra Kowalska, Martyna Suszek i Ewa Stec za rolę „Jagódek” (Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Świdnicy), Maja Banaszak za rolę „Mamy Kaczki”, Nadia Bieszczad za rolę „Brzydkiego Kaczątka” oraz Grzegorz Janiak za rolę „Kota” (Przedszkole Miejskie Nr 4 w Świdnicy). Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group