Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przedszkolaki Sadzeniaki!

Niedziela, 24 kwietnia 2016, 12:26
Autor: opr.red.
Żarów: Przedszkolaki Sadzeniaki!
Fot. www.um.zarow.pl
Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić. Takie przyrzeczenia, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi składały przedszkolaki z żarowskiego Bajkowego Przedszkola. O tym, że trzeba dbać o środowisko opowiadał również przygotowany z tej okazji program ekologiczny.

- Każdego roku nasze przedszkole świętuje Dzień Ziemi. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od złożenia przysięgi przez przedszkolaki. Zobowiązaliśmy się, że będziemy szanować przyrodę, dbać o kwiaty, ptaki, gniazda, gałęzie i mam nadzieję, że razem uda nam się dotrzymać tej obietnicy. Dzieci zostały także w dniu dzisiejszym strażnikami przyrody, zgodnie z założeniami Ogólnopolskiego Programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury", który realizuje nasze placówka.

Czterolatki z grupy "Misie" przygotowały inscenizację bajki o żabce, która miała marzenia, a w finale wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach ogrodniczych w ramach akcji prowadzonej przez pracowników Leroy Merlin w Świdnicy - mówi Marta Bukalska z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola dziś mogły poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy. Z wielkim zaangażowaniem przygotowywały podłoże, sadziły i podlewały kwiaty. - To już trzecia taka akcja, w której uczestniczy nasza placówka. Dzieci uczą się, jak sadzić rośliny, a przy okazji dobrze się bawią - dopowiada Marta Bukalska z żarowskiego przedszkola.

Bajkowe Przedszkole w Żarowie składa serdeczne podziękowanie organizatorom akcji za inicjatywę, niezwykłe zajęcia i wspaniałą zabawę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group