Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1371
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przedszkolaki u policjantów

Poniedziałek, 6 listopada 2023, 13:41
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2023, 10:42
Autor: red
Świdnica: Przedszkolaki u policjantów
Fot. KPP Świdnica
Dzieci z Akademii Przedszkolaka w Świdnicy odwiedziły wczoraj miejscowych policjantów. W trakcie wizyty maluchy zwiedziły budynek komendy, dowiedziały się dlaczego warto nosić odblaski oraz zobaczyły z bliska jak pracują policjanci.

Jak wygląda komenda Policji od środka? Kto w niej pracuje? W jaki sposób bezpiecznie spędzać czas?Dlaczego warto nosić odblaski? Podczas wizyty na te i jeszcze inne pytania odpowiadał młodszy aspirant Michał Rzepecki z Wydziału Prewencji oraz starszy sierżant Justyna Powroźnik i starszy sierżant Michał Kulaszewicz z Wydziału Ruchu Drogowego.

Głównym celem wizyty najmłodszych z Akademii Przedszkolaka w Świdnicy było poznanie jednostki Policji przy ulicy Jagiellońskiej 23 w Świdnicy i pracujących tam osób. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne pomieszczenia, a w rolę przewodnika po całej komendzie wcielił się młodszy aspirant Michał Rzepecki. Mł. asp. Michał Rzepecki opowiedział na czym polega praca technika kryminalistyki, a każdy przedszkolak otrzymał także na pamiątkę kartę z odciskami własnych linii papilarnych, które sami zabezpieczyli.

Oprócz możliwości obejrzenia od kuchni codziennego życia komendy, najmłodsi mieli możliwość rozmowy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy opowiedzieli czym sie zajmują i jak bezpiecznie przechodzić przez drogę oraz dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków, które otrzymali na koniec spotkania.

W trakcie spotkania dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group