Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przedszkolaki w Księdze Guinessa!

Czwartek, 2 października 2014, 11:14
Aktualizacja: 11:17
Autor: red.
Żarów: Przedszkolaki w Księdze Guinessa!
Fot. UM Żarów
Zęby trzeba myć równo dwie minuty. Codziennie i najlepiej po każdym posiłku. Tego nie trzeba uczyć przedszkolaków z żarowskiego Bajkowego Przedszkola. We wtorek, 30 września w przedszkolu poszły w ruch pasty i szczoteczki. Maluchy uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji mycia zębów na czas.

Rekord Giunessa został pobity! - Do naszej wspólnej zabawy zaprosiliśmy doktor stomatolog, która opowiadała dzieciom, jak właściwie szczotkować zęby. Nikogo z nich jednak do akcji nie trzeba było zachęcać. Maluchy wiedzą, że mycie zębów jest ważną czynnością - mówi Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

30 września w całej Polsce ustanawiany był Rekord Guinessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. To było nie lada wyzwanie. Do tej ogólnopolskiej akcji przyłączyło się również żarowskie przedszkole. - Nasze przedszkolaki mają piękne uśmiechy. To zapewne również zasługa odpowiedniego dbania o swoje zęby - zaznacza Anna Lula, doktor stomatolog, która odwiedziła przedszkolaków w Żarowie.

Bicie rekordu zostało zorganizowane w ramach IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh. Wszystkie przedszkolaki z żarowskiej placówki otrzymały certyfikaty potwierdzające ich udział w ustanowieniu rekordu. - "Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć" śpiewały nam dziś nasze przedszkolaki. To była dla nich fantastyczna zabawa. Bajkowe Przedszkole w Żarowie zawsze chętnie uczestniczy w prozdrowotnych akcjach, tym bardziej, gdy cel jest szczytny. Sami staramy się od najmłodszych lat uczyć dzieci, czym jest higiena i dlaczego warto dbać o zęby. Prowadzimy wiele zajęć edukacyjnych, które zachęcają do tej czynności. W ten sposób utrwalamy w naszych podopiecznych nawyki, które pozostają im na całe życie - dopowiada dyrektor przedszkola Elżbieta Wierzyk.

Żarowskie przedszkole dokładnie przygotowywało się do bicia Rekordu Guinessa. Ich relacja z przygotowań do ustanawiania rekordu powalczy teraz z innymi przedszkolami w całej Polsce o nowy plac zabaw.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group