Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Przedszkolanka odpowie przed sądem za naganne zachowanie wobec 3–letniego dziecka

Wtorek, 4 listopada 2014, 9:46
Aktualizacja: 14:48
Autor: red.
Boguszów-Gorce: Przedszkolanka odpowie przed sądem za naganne zachowanie wobec 3–letniego dziecka
Fot. archiwum
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 44–letniej nauczycielce grupy 3–latków Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Boguszowie Gorcach, oskarżając ją o naruszenie nietykalności cielesnej 3–letniej dziewczynki oraz pozbawienie jej na kilkanaście minut wolności, poprzez zamknięcie samej w pomieszczeniu sypialni.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia 2013r. w trakcie szykowania grupy dzieci do wyjścia na spacer. Oskarżona krzyczała na dziewczynkę, szarpała nią, potrząsała, a następnie płaczące dziecko zamknęła same w pomieszczeniu sypialni na kilkanaście minut, co znacznie spotęgowało płacz dziecka. Dziewczynka została zabrana z sypialni i uspokojona przez jedną z pracownic placówki.

Pracownice przedszkola, które były świadkami całej sytuacji zawiadomiły Dyrektora placówki, co w konsekwencji doprowadziło do zawiadomienia organów ścigania.

Prokurator uznał, że nauczycielka naruszyła nietykalność dziecka i zdecydował o objęciu tego czynu ściganiem z urzędu (co do zasady naruszenie nietykalności cielesnej ścigane jest z oskarżenia prywatnego). Występek ten jest zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawieniem wolności do roku. Dodatkowo prokurator uznał, że swoim zachowaniem oskarżona dopuściła się także przestępstwa bezprawnego pozbawienia dziecka wolności, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Oskarżona nie przyznała się w śledztwie do zarzuconych jej czynów i wyjaśniła, że jej zachowanie wobec dziecka zostało opatrznie odebrane przez świadków, bowiem podnosząc dziecko do góry chciała je uspokoić, a w sypialni pozostawiła dziewczynkę jedynie na krótką chwilę, kiedy to udała się po chusteczki higieniczne.

Wyjaśnienia podejrzanej pozostają jednak w sprzeczności z ustaleniami śledztwa.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

(Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group