Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Przedszkole gotowe

Piątek, 20 grudnia 2019, 9:14
Aktualizacja: 12:16
Autor: red
Witoszów Dolny: Przedszkole gotowe
Fot. Gmina Świdnica
Zakończono prace przy „Przebudowie budynku oświaty dla potrzeb przedszkola gminnego w Witoszowie Dolnym 59”. Uroczyste otwarcie obiektu z udziałem władz gminy, przedszkolaków i ich rodziców, służb mundurowych i zaproszonych gości odbyło się 19 grudnia.

Zaproszeni goście, a wśród nich wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, uczestniczyli w części artystycznej, przygotowanej przez przedszkolaków. W imieniu rodziców głos zabrała jedna z mam dzieci uczęszczających do Przedszkola w Witoszowie:
- Dziękuję władzom gminy Świdnica za stworzenie bezpiecznego i komfortowego miejsca edukacji. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od przedszkola. Dzisiaj rano moja córka zapytała mnie. Mamo, czy będę mogła z innymi dziećmi zostać na nockę w przedszkolu, bo tam jest tak przyjemnie. To dowód na to, że naszym dzieciom ten obiekt się podoba i czują się w nim bezpieczne. Raz jeszcze dziękujemy. Następnie zaproszono wszystkich do zwiedzania przedszkola po remoncie.

Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł. Kwota w całości pochodziła z budżetu gminy Świdnica. Zakres robót obejmował gruntowną przebudowę pomieszczeń w budynku oraz wykonanie nowych instalacji: wentylacyjnej, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, niskoprądowej, a także nowych posadzek i tynków w całym obiekcie. Odświeżona została również elewacja budynku. W wyniku przebudowy zmianie uległ układ wewnętrzny pomieszczeń, które dostosowano do obecnych potrzeb i przepisów techniczno-budowlanych. W wyniku przebudowy w obiekcie powstały 4 sale przedszkolne o łącznej powierzchni 242 m2 wraz z niezbędnym zapleczem socjalno-sanitarnym i biurowym.

Wymierną korzyścią są nie tylko oszczędności na kosztach ogrzewania oraz poprawa warunków edukacyjnych i sanitarnych, ale przede wszystkim utworzenie kolejnego oddziału przedszkolnego dla 25 nowych dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group