Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Przedszkole po wozowni

Piątek, 21 stycznia 2022, 15:06
Autor: red
Morawa: Przedszkole po wozowni
Fot. UM Strzegom
Jesienią 2021 r. rozpoczął się remont budynku dawnej wozowni przypałacowej w Morawie.

Wkrótce zostanie tam przeniesione przedszkole działające przy Fundacji św. Jadwigi, które od 1993 roku, aż do dziś, mieści się w budynku Pałacu Morawa. Na przestrzeni prawie trzydziestoletniej historii przedszkola wiele się działo i zmieniało. Dziś przedszkole nie jest już charytatywne, a niebawem kolejne zmiany.

Remont budynku na nową siedzibę przedszkola możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu dwóch niemieckich fundacji: Softwarestiftung i Reemtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V. Planowane zakończenie prac remontowych przypada na koniec czerwca 2022 r.

Przedszkole w Morawie to wyjątkowe miejsce, od początku do końca tworzone z myślą o dzieciach. Aranżacja przedszkola i sposób zaprojektowania przestrzeni będzie pozwalać przedszkolakom na podejmowanie różnorodnych form aktywności oraz umożliwi im samodzielne poznawanie świata i rozwijanie zainteresowań zgodnie z własnym tempem rozwoju i potrzebami. Przedłużeniem przestrzeni przedszkolnej będzie duży taras, na którym dzieci będą mogły pracować, ale także odpoczywać po wyczerpującej zabawie na placu zabaw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group