Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 802
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przekazali światło

Sobota, 24 grudnia 2022, 13:36
Autor: red
Żarów: Przekazali światło
Fot. UM Żarów
Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei dotarło również do Żarowa.

Harcerze z drużyny „Mrówkojady” oraz instruktor Hufca ZHP Świdnica Michał Działowski przekazali je na ręce burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory.
– Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Dziękuję, w imieniu mieszkańców naszej gminy za otrzymane Światełko Betlejemskie. Niech płomień tego światła będzie w każdym z nas, nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia – mówił burmistrz Leszek Michalak.

- Jak co roku płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem wyrusza w drogę do ludzi z całego świata. Ten płomień to znak pokoju, zrozumienia, braterstwa i miłości. Gmina Żarów to przyjazne i wyjątkowe miejsce, w którym takie wartości jak: pokój, zrozumienie, braterstwo i miłość przenikają się wzajemnie każdego dnia. Jestem przekonany, że idea Betlejemskiego Światła Pokoju wzmocni je jeszcze bardziej! - dopowiadał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora złożyli reprezentacji zuchów świąteczne życzenia i przekazali na ich ręce słodkie upominki oraz gminne kalendarze na 2023 rok.

Światełko Pokoju to piękna tradycja: w 1986 roku w Australii rozpoczęła się akcja skautów i harcerzy roznoszenie światełka będącego symbolem pokoju, miłości, braterstwa i nadziei pochodzącego z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Od tego czasu Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane do kościołów, szkół, urzędów, szpitali, instytucji oraz mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group