Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 749
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Przekroczone normy hałasu

Poniedziałek, 16 października 2023, 7:16
Aktualizacja: Wtorek, 17 października 2023, 11:17
Autor: mlegierska
Świdnica/powiat świdnicki: Przekroczone normy hałasu
Fot. KPP Świdnica
Coraz częściej miłośnicy czterech kółek próbują sprawić, by ich auta odznaczały się dizajnerskim stylem, dlatego niejednokrotnie nie mają oporów by sięgać po nowatorskie sposoby upiększania swych aut, począwszy od felg, kół, szyb na wydechach kończąc. Jednak ich zabiegi nie zawsze są zgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego– o czym przekonali się kolejni kierowcy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawując nadzór nad bezpieczeństwem użytkowników ruchu drogowego w rejonie Polnej Drogi w Świdnicy w piątek zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze świdnickiej drogówki mogą korzystać z profesjonalnego sprzętu do diagnostyki pojazdów, w który wyposażony jest Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE- pojazd dla Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii.

Min. na wyposażeniu tego pojazdu jest sonometr to- urządzenie do pomiarów emisji hałasu. Narzędzie to wykorzystywane jest podczas kontroli, jeśli wystąpi podejrzenie, że zatrzymany pojazd nie spełnia norm emisji hałasu. Tylko w piątek policjanci przy kontrolach, używając tego urządzenia zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych.

Policjanci zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne w związku z niewłaściwym przyciemnieniem szyb. Pamiętajmy jedną z najważniejszych kwestii związanych z przyciemnieniem szyb samochodowych jest jego poziom, czyli stopień zaciemnienia.

Jeśli kierowcy korzystają z usługi przyciemniania szyb w jakiejkolwiek firmie, musi to być firma zrzeszona i zarejestrowana w ogólnopolskim rejestrze firm zaciemniających szyby samochodowe jakąkolwiek metodą. Szyby produkowane fabrycznie mają odpowiednią przepuszczalność, natomiast dizajnerskie zabiegi upiększające auta tj. nieprofesjonalnie oklejanie szyb, stwarza poważne zagrożenie na drodze.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group