Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1362
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Przekroczyli znacznie prędkość

Sobota, 9 lipca 2022, 7:43
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Przekroczyli znacznie prędkość
Fot. KPP Świdnica
Przekraczanie prędkości jest w dalszym ciągu jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu systematycznie kontrolują rejony przejść dla pieszych, a także newralgiczne skrzyżowania oraz punkty, w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa.

7 lipca na terenie gminy Żarów około godziny 16.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Ford. 54-latka w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, poruszała się z prędkością 92 km/h, czyli aż o 52 km/h przekroczyła dozwolony limit.

Kilka godzin później na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch amatorów szybkiej jazdy. Kilka minut przed godziną 20.00 mundurowi zatrzymali kierowcę, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 21-latek kierując pojazdem marki Audi poruszał się z prędkością 121km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h . Czyli limit przekroczył o 71 km/h.

Kilka minut później, bo po godzinie 20.00 policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który nie respektował przepisów dotyczących ograniczenia prędkości. 25-letni mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Seat poruszał się z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym oznacza to, że przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

Za tak znaczne przekroczenie prędkości na 54-latkę oraz 21-latka nałożono wysokie mandaty, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych. 25-latek odmówił przyjęcia mandatu karnego, wobec mężczyzny zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group