Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolesławice: Przeszli próbę ognia

Sobota, 19 sierpnia 2023, 11:52
Aktualizacja: 11:53
Autor: red
Bolesławice: Przeszli próbę ognia
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Na moment stali się walczącymi z pożarem strażakami. Aby wygrać z żywiołem, musieli działać odpowiedzialnie i zespołowo. Najmłodsi mieszkańcy Bolesławic wzięli udział w szkoleniu z zasad gry planszowej „Próba Ognia”. Teraz będą mogli rywalizować z innymi jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z Polski.

„Próba Ognia” to stworzona przez Fundację ORLEN gra planszowa, która nie tylko pomaga uczyć najmłodszych zagadnień pożarniczych, ale wpaja im zasady pracy zespołowej. Przeznaczona jest dla zespołów 7-8 osobowych w wieku powyżej 12. roku życia. Ambasadorzy gry z OSP Grodziec odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Bolesławicach we wtorek, 15 sierpnia, aby przeszkolić młodzież z zasad gry. - W ramach współpracy dostaliśmy jeden egzemplarz gry. Pozwoli on na urozmaicenie spotkań MDP oraz stworzy nowe możliwości edukacyjne naszej młodzieży. Dodatkowo otwiera drogę do dalszej rywalizacji na turniejach regionalnych, a nawet ogólnopolskich ­informują przedstawiciele OSP Bolesławice, zapowiadając, że już niedługo zostanie ogłoszony nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

OSP Bolesławice to druga jednostka w naszej gminie, która zdecydowała się przejść szkolenie z gry. W grudniu ambasadorzy odwiedzili OSP Nowice.

foto: FB OSP Bolesławice

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group