Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przewrót w Sejmiku

Wiadomości: Region
Środa, 30 marca 2016, 13:33
Aktualizacja: 22:33
Autor: red.
Fot. red.
Jutro odbędzie się sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wszystko wskazuje na to, że zarejestrowany zostanie nowy klub radnych, a być może władze przejmie szeroka koalicja.

O przewrocie w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego mówi się od momentu, kiedy szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podjął decyzję o rozwiązaniu struktur PO we Wrocławiu i Jeleniej Górze. Ta decyzja nie spodobała się wielu politykom PO, którzy byli związani z osobą Jacka Protasiewicza, którego Schetyna nie darzy miłością.

Obecna koalicja w Sejmiku składająca się z radnych PO i klubu Rafała Dutkiewicza, uszczupli się i to znacznie. Do nowo powstającego klubu radnych wejdzie zapewne kilku dotychczasowych radnych PO (m.in. Marszałek Cezary Przybylski, Michał Bobowiec, Jerzy Michalak, Julian Golak, Ryszard Lech), ale też kilku ze strony klubu Rafała Dutkiewicza. Wielce prawdopodobne, że do szerokiej koalicji dołączą też politycy Bezpartyjnych Samorządowców (m.in. Patryk Wild). By rządzić w Sejmiku potrzeba 19 radnych. Tak więc do nowej koalicji namawiani są też przedstawiciele PSL-u oraz SLD (Marek Dyduch). Rozmowy wciąż trwają, a ostateczny kształt nowego klubu i jego nazwę poznamy zapewne jutro podczas obrad Sejmiku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group