Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotrowice Świdnickie: Przez tarczę do zwycięstwa

Niedziela, 5 listopada 2023, 11:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 listopada 2023, 11:19
Autor: red
Piotrowice Świdnickie: Przez tarczę do zwycięstwa
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Wysoka frekwencja i organizacja na najwyższym poziomie – 40 zawodników z całego województwa dolnośląskiego rywalizowała o zwycięstwo w I Turnieju Steel Dart, jakie w sobotę, 4 listopada rozegrano w Piotrowicach Świdnickich.

Zainteresowanie zawodami przerosło oczekiwania organizatorów. Wzięło w nich udział 40 graczy, w tym liczna reprezentacja ze Świdnicy, która wsparła LKS Piotrowice Świdnickie w organizacji. Sprzęt zakupiono natomiast ze środków gminy Jaworzyna Śląska.

W pierwszej fazie turnieju uczestnicy grali na 8 tarczach w 5-osobowych grupach do 2 wygranych legów. Z każdej grupy wychodziły 2 osoby.

Do finałowej drabinki zakwalifikowali się: Krzysztof Koziejski, Maciek Janes, Kacper Wieczorek, Szymon Rajkowski, Michał Szkoła, Krzysztof Sas, Adrian Nabielec, Damian Korzystka, Sebastian Kubiak, Piotr Mrozek, Piotr Jakubik, Michał Ciesielski, Adam Antoniak, Arkadiusz Korzystka, Tomasz Sas, Adam Lewandowski.

Z pośród wszystkich reprezentantów naszej gminy najdalej doszedł Adrian Nabielec, który poległ dopiero w ćwierćfinale z finalistą Michałem Szkołą (0:3). W finale spotkali się Michał Szkoła oraz Adam Antoniak, którzy grali do 4 wygranych legów.

Zwycięzcą całego turnieju został Adam Antoniak, który nie przegrał żadnego ze swoich 8 meczy. Rozegrał 26 legów, w których rzucał ze średnią (66.11). Michał Szkoła osiągnął średnią turniejową 51.73.

Adam Antoniak najwyższą średnią (75.53) zanotował w meczu półfinałowym z Sebastianem Kubiakiem, który dotrzymywał mu kroku że średnią 70.71. Niewątpliwie był to mały finał na wysokim poziomie. W fazie pucharowej 2-krotnie 180 (MAX) zdobył Adam Antoniak, co również stawia go w kwalifikacji generalnej na pierwszym miejscu. Najwyższy HF uzyskał Michał Szkoła (102).

Inicjatorem turnieju był Rafał Sas – prezes LKS Piotrowice Świdnickie.

foto: FB Turniej Steel Dart

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group