Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: „Przez trud do gwiazd”

Sobota, 2 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Jaworzyna Śląska: „Przez trud do gwiazd”
Fot. www.jaworzyna.net
W dniu 30 marca br., w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. W roku szkolnym 2015/2016 w konkursach wzięło udział około 30 tysięcy uczniów. Tytuł laureata zdobyło 174 gimnazjalistów.

W uroczystości wzięli udział między innymi Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski i radni sejmiku województwa. W trakcie uroczystości wręczone zostały pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody.

Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń drugiej klasy Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.- Mateusz Drąg, który otrzymał zaproszenie na galę wraz z rodzicami i dyrektorem Krzysztofem Sołtysem. Mateusz jako jedyny z naszego powiatu został laureatem trzech konkursów: fizycznego, geograficznego i chemicznego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Mateusz otrzymał zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Zdobycie potrójnych laurów w wojewódzkim konkursie wiedzy jest największym sukcesem w historii jaworzyńskiej oświaty i powodem do dumy dla całej społeczności lokalnej.

Za sukcesy w nauce Burmistrz Jaworzyna Śl. Grzegorz Grzegorzewicz przyznał Mateuszowi stypendium naukowe. Gratulujemy laureatowi i nauczycielom (Z. Pietrzak - fizyka, L.Luba - geografia, J. Uniejewska – chemia), którzy przygotowali naszego ucznia do udziału w konkursach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group