Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przy wigilijnym stole z przedszkolakami

Niedziela, 21 grudnia 2014, 15:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 2:35
Autor: red.
Żarów: Przy wigilijnym stole z przedszkolakami
Fot. UM Żarów
Jasełka i wspólne kolędowanie. Pod obrusem wigilijne sianko, a na stołach tradycyjne potrawy. Tak wyglądało wigilijne spotkanie w piątek, 19 grudnia w żarowskim Bajkowym Przedszkolu. Przedświąteczne występy oraz wspólna wigilia to już tradycja w tej placówce.

- Wigilia w naszym przedszkolu to szczególne wydarzenie. Jedyny taki dzień, kiedy wszyscy razem zasiadamy przy jednym stole. A roznoszący się w przedszkolu zapach przygotowywanych potraw oraz wyjątkowa atmosfera przygotowań do występów sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - mówiła Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Nastrój świąteczny zagościł w Bajkowym Przedszkolu już od chwili, kiedy pastuszkowie składali hołd małemu Jezusowi. Potem była modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Uroczysty stół zapełnił się wigilijnym barszczem z uszkami, pierogami, rybą, kompotem z suszonych owoców oraz słodkimi dodatkami. Najmłodszym mieszkańcom gminy świąteczne życzenia składali również zaproszeni goście, burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, radna Iwona Nieradka, Renata Dawlewicz skarbnik gminy Żarów, ksiądz Jakub Górski, Krystyna Domańska prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie oraz Teresa Borowiec z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. - Grudzień jest miesiącem wyjątkowym, przynosi wspomnienia, radości, prezenty i spotkania. W grudniu wszystko jest możliwe, nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi magiczne chwile wśród najbliższych. Dla dzieci to czas wielkich oczekiwań i magii wyjątkowego ciepła. Cieszę się, że jestem dzisiaj razem z Wami i życzę, aby Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłynęły spokojnie i radośnie, a przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery - takie życzenia żarowskim przedszkolakom złożył burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group