Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przy wigilijnym stole z przedszkolakami

Poniedziałek, 21 grudnia 2015, 8:56
Autor: opr.red.
Żarów: Przy wigilijnym stole z przedszkolakami
Fot. www.um.zarow.pl
Jasełka i wspólne kolędowanie. Pod obrusem wigilijne sianko, a na stołach tradycyjne potrawy. Tak wyglądało wigilijne spotkanie w piątek, 18 grudnia w żarowskim Bajkowym Przedszkolu. Przedświąteczne występy oraz wspólna wigilia to już tradycja w tej placówce.

- Wigilia w naszym przedszkolu to szczególne wydarzenie. Jedyny taki dzień, kiedy wszyscy razem zasiadamy przy jednym stole. A roznoszący się w przedszkolu zapach przygotowywanych potraw oraz wyjątkowa atmosfera przygotowań do występów sprawiły, że wszyscy poczuli dziś magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - mówiła Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Nastrój świąteczny zagościł w Bajkowym Przedszkolu już od chwili, kiedy pastuszkowie składali hołd małemu Jezusowi. Potem była modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Uroczysty stół zapełnił się wigilijnym barszczem z uszkami, pierogami, rybą, kompotem z suszonych owoców oraz słodkimi dodatkami. Najmłodszym mieszkańcom świąteczne życzenia składali również zaproszeni goście, burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, ksiądz Tomasz Krupnik oraz Krystyna Domańska prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie. - Grudzień jest miesiącem wyjątkowym, przynosi wspomnienia, radości, prezenty i spotkania. W grudniu wszystko jest możliwe, nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi magiczne chwile wśród najbliższych. Dla dzieci to czas wielkich oczekiwań i magii wyjątkowego ciepła. Cieszę się, że jestem dzisiaj razem z Wami i życzę, aby Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłynęły spokojnie i radośnie, a przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery - takie życzenia żarowskim przedszkolakom, również w imieniu radnych Rady Miejskiej złożył Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group