Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przybywa nowych chodników

Niedziela, 30 kwietnia 2017, 13:19
Autor: red
Żarów: Przybywa nowych chodników
Fot. UM Żarów
Kolejne nowe chodniki powstają na terenie gminy Żarów. Trwają prace przy budowie nowych ciągów pieszych przy ulicy Armii Krajowej oraz Krzywoustego w Żarowie.

Zakończyła się już także budowa nowego chodnika w Bożanowie. Zrobi się bezpieczniej, tym bardziej, że w niektórych miejscach brakowało takiego bezpiecznego przejścia.
- Ruszyliśmy z remontami kolejnych chodników na terenie naszej gminy. W tej chwili prace budowlane trwają przy ulicy Armii Krajowej od strony remizy strażackiej OSP w Żarowie oraz przy ulicy Krzywoustego na Osiedlu Piastowskim. Wcześniej zakończyła się budowa chodnika w Bożanowie, na odcinku przy świetlicy wiejskiej. W planach na ten rok jest jeszcze budowa kolejnych chodników w Bukowie, Imbramowicach i Pożarzysku, które powstaną przy drogach powiatowych. W kolejce na nowy ciąg pieszy oczekuje również ulica H. Brodatego w Żarowie - wyjaśnia Joanna Walichnowska kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Inwestycje obejmują swoim zakresem także wykonanie studni rewizyjnej wraz z odpływem oraz wykonanie wpustu ulicznego. Budowa chodnika przy ul. Armii Krajowej w Żarowie kosztować będzie 57 699,30 złotych, a w Bożanowie całkowity koszt zadania to kwota 14 637,00 złotych. Wszystkie prace zostaną w całości sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group