Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przybywają uchodźcy

Czwartek, 17 marca 2022, 15:35
Autor: red
Świebodzice: Przybywają uchodźcy
Fot. UM Świebodzice
W Sali Posiedzeń Ratusza Miejskiego w Świebodzicach, w środę, 16 marca, po raz kolejny spotkał się Zespół ds. uchodźców z Ukrainy. Celem spotkania było omówienie bieżących ustaleń i skoordynowanie działań pomocowych podejmowanych w naszym mieście.

Prowadzący spotkanie Burmistrz Miasta Paweł Ozga poinformował zebranych o najnowszych wytycznych otrzymanych od Starosty Powiatowego i poprosił uczestników o podsumowanie aktualnej sytuacji w naszym mieście. Dyrektor Szkoły Podstawowej Integracyjnej Magdalena Stąpor potwierdziła, że od wczoraj przebywa u niej w placówce grupa matek z dziećmi z Kijowa, Charkowa i Mikołajowa. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali informację o kolejnych osobach kierujących się do Świebodzic.

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń ustalono, że głównymi zagadnieniami, które interesują osoby przebywające w Świebodzicach, są:
- legalizacja pobytu;
- podjęcie pracy;
- szkoła dla dzieci.

Od 16 marca zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy obywatel Ukrainy, który uciekając przed wojną, przybył w okresie od 24 lutego 2022 r. do Polski, może wystąpić o nadanie numeru PESEL. W tym celu należy udać się do Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, ul. Żeromskiego 27, pok. nr 4 Wydział Spraw Obywatelskich, Ochrony Ludności i Działalności Gospodarczej, aby uzyskać niezbędne informacje i pomoc w wypełnieniu wniosku. Celem usprawnienia obsługi, w miarę możliwości, prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie godziny wizyty pod numerem telefonu: 74 666 95 52.

Informujemy również, że na terenie Świebodzic komunikacja miejska jest bezpłatna, a z rozkładem jazdy można zapoznać się na stronie https://zgk.swiebodzice.pl/rozklad-jazdy/46, został on również wywieszony na przystankach.

Przypominamy, że w czwartek (17 marca) o godzinie 15:00 w Hali widowiskowo-sportowej odbędzie się spotkanie informacyjno-integracyjne dla wszystkich obywateli Ukrainy przebywających w Świebodzicach. Będzie tam można uzyskać kompleksowe informacje potrzebne do zalegalizowania pobytu, posłania dzieci do szkół i przedszkoli oraz wsparcie w zakresie uzyskania świadczeń pomocowych na czas pobytu w Polsce.

Nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców. Pomoc jest kierowana do konkretnych osób wg ich potrzeb. Bieżące zapotrzebowanie publikuje na swoich stronach OPS Świebodzice, a także członkowie grupy na portalu Facebook Świebodzice dla Ukrainy: https://www.facebook.com/groups/5088361677873521/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group