Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Przyjacielskie więzi

Wtorek, 28 czerwca 2016, 8:12
Autor: red
Lubachów: Przyjacielskie więzi
Fot. Gmina Świdnica
W gminie Świdnica jest miejsce dla każdego, dla dzieci, młodzieży i seniorów.

- Wasz entuzjazm, radość i energia pokazują nam nieco młodszym, że jesień życia może mieć piękne barwy, że do szczęścia czasem nie trzeba tak dużo – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas ostatniego dnia pobytu seniorów w Lubachowie, w ramach letniego wypoczynku pod nazwą „Bądź swoim przyjacielem”.

To już trzecia odsłona letniego wypoczynku dla seniorów z gminy Świdnica, którą wzorem lat ubiegłych realizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. W trakcie tygodniowego pobytu uczestnicy skorzystali z 70 godzinnego programuzajęć o różnorodnej tematyce. Były spotkania z dietetykiem poświęcone zdrowemu trybowi życia i odżywiania, doborowi odpowiedniej diety do wieku i dolegliwości typowych dla seniorów, warsztaty kosmetyczne, z udzielania pierwszej pomocy, czy fachowe rozmowy i zajęcia socjoterapeutyczne.
- Kilka kilometrów od domu, wśród zieleni i rówieśników. Mile spędzony czas, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim bogaty i przydatny program zajęć. Każdy dzień pobytu niósł za sobą nowe wyzwania, odkrywał w nas nowe umiejętności oraz przypominał te już zapomniane, co pozwalało przywołać nam w pamięci dawne wspomnienia, zabawy i pasje – podkreślali zgodnie uczestnicy letniego wypoczynku.

Uzupełnieniem całego programu były długie, wieczorne rozmowy dotyczące codziennych problemów, kompleksów, umiejętności funkcjonowania w rodzinie i społeczności lokalnej, pokonywania własnych słabości, wzmacnianiu poczucia własnej wartości. Zajęcia te prowadzone były w ramach warsztatów socjoterapeutycznych. Podczas ostatniego dnia pobytu uczestnicy pożegnali się przy ognisku, na którym zaprezentowali program artystyczny wypracowany podczas całego pobytu.

- Radość i uśmiech na twarzach seniorów – to chyba najlepsza nagroda i uznanie za organizację takiej formy letniego wypoczynku – mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS w Świdnicy.

Łączny koszt organizacji wypoczynku dla seniorów w Lubachowie to kwota ok. 18 tys. zł i w całości pochodzi z budżetu GOPS.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group