Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przyjdź na dworzec kolejowy 18 lutego!

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 11:49
Aktualizacja: 13:22
Autor: red.
Świebodzice: Przyjdź na dworzec kolejowy 18 lutego!
Fot. UM Świebodzice
Zapraszamy świebodziczan do udziału w wyjątkowej akcji, organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja pod hasłem "Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste" odbędzie się 18 lutego na dworcach kolejowych w 10 wybranych miastach – w tym w Świebodzicach! Podczas wspólnej zabawy każdy przechodzień będzie mógł tego dnia za darmo nauczyć się pierwszej pomocy, a szkolić będą dzieci ze szkół podstawowych (klasy I–III), które biorą udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, prowadzonym przez Fundację WOŚP. Ich pracę wspierać będą wykwalifikowani Instruktorzy Programu. Kolejny raz dzięki młodym ratownikom cała Polska będzie się uczyć ratować.

Happening odbędzie się na pięknie odnowionym dworcu kolejowym w Świebodzicach, bo partnerem przedsięwzięcia są PKP S.A. oraz Przewozy Regionalne.

- To nagroda za wieloletnie granie, ogromne wyróżnienie dla nas, jesteśmy szczęśliwi już się przygotowujemy do akcji i serdecznie zapraszamy mieszkańców, seniorów, rodziców dzieci, wszystkich chętnych - mówi Zofia Marek, szefowa WOŚP w Świebodzicach. - Spotkajmy się 18 lutego na dworcu kolejowym, akcja będzie się odbywać w godz.10:00 do 12:00.

"Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” to kolejna ogólnopolska akcją Fundacji WOŚP związana z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W 2013 roku próba ustanowienia rekordu, która odbyła się z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, zaangażowała aż 83 111 osób z 1 132 instytucji z całej Polski. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcą namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać.

Więcej o akcji:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/pierwsza_pomoc_to_dziecinnie_proste

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group