Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1455
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Przyjdź na festyn

Czwartek, 22 czerwca 2023, 7:29
Aktualizacja: 9:30
Autor: red
Strzegom: Przyjdź na festyn
Fot. organizatorzy
W piątek 23 czerwca br. w godzinach 9.00–16.00 na terenie OSiR w Strzegomiu odbędzie się „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej”, ale i pokaz sprzętu policyjnego i nie tylko. Impreza odbędzie się pod patronatem Ministra –Członka Rady Ministrów Michała Dworczyka. A dochód w całości przekazywany zostanie na rehabilitację oraz leczenie trójki dzieci naszych kolegów Alana Oleksyka, Mateusza oraz Dominika Jabłońskich.

Festyn odbędzie się z inicjatywy policjantów Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów, , Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. A patronatem honorowym objął go minister- członek Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Dochód z imprezy w całości przekazywany zostanie na rehabilitację oraz leczenie trójki dzieci naszych kolegów Alana Oleksyka, Mateusza oraz Dominika Jabłońskich.

Mateusz Jabłoński - ma autyzm dziecięcy i ADHD. Zaburzenia te sprawiają mu wiele trudności w nauce, samodzielności i komunikacji ze światem. Jest wesołym 8-letnim chłopcem, który nie potrafi mówić i z tego powodu ma wiele ataków frustracji i nerwów. Szereg zaburzeń integracji sensorycznej sprawia mu wiele problemów w codziennym funkcjonowaniu.

Dominik Jabłoński - to ciekawy świata 7-latek. Urodził się z zespołem Downa i wadą serca. Z powodu wady genetycznej ma problemy z tarczycą, boryka się z niedosłuchem obustronnym i wadą wzroku. Po operacji serca przeszedł sepsę i ropne zapalenie kości, które spowodowały u niego niepełnosprawność ruchową. Po drugiej operacji serca Dominik długo przebywał pod respiratorem i dzielnie walczył o życie. Niedawno przeszedł trzecią skomplikowaną operację ortopedyczną, która daje mu szanse na chodzenie. Czeka go jednak długa i intensywna rehabilitacja oraz kolejne zabiegi ortopedyczne.

Alan Oleksyk - urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i jest niedowidzący. Jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, okulistycznej i neurochirurgicznej. Ponadto 13-letni Alan wymaga stałego cewnikowania. Przeszedł skomplikowaną operację z uwagi na przykurcz w kolanach i korektę stóp, obecnie przechodzi długą rehabilitację, po ukończeniu której czekają go kolejne zabiegi.

Zapraszamy Państwa do wsparcia tej szczytnej idei i wspólnej zabawy, która odbędzie się już 23 czerwca na terenie OSiR w Strzegomiu . Imprezę zaczynamy już o godz. 9.00 rozgrywkami piłkarski w ramach turnieju charytatywnego- więc tych co mają w sobie ducha sportu zapraszamy już o 9.00

Ale nie tylko sportem człowiek żyje, tak więc maluchy i te starsze dzieci także zapraszamy do zabawy z policjantami.

A dla tych co marzą o mundurze tym niebieskim oczywiście też mamy coś ciekawego – zaprezentujemy sprzęt policyjny- wykorzystywany w codziennej służbie.

Opowiemy o służbie w policji i dlaczego warto założyć niebieski mundur, przybliżymy tajniki pracy technika kryminalistyki.

Na festynie nie zabraknie także tradycyjnych przekąsek i innych smakołyków, które oczekiwać będą na uczestników imprezy. Jednym słowem 23 czerwca będzie wyborna zabawa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group