Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyjęto Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej

Wiadomości: Region
Środa, 30 września 2015, 15:56
Aktualizacja: Czwartek, 1 października 2015, 7:27
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W poniedziałek, 28 września w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Sterującego Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Najważniejszą decyzją przybyłych prezydentów, burmistrzów i wójtów było przyjęcie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, niezbędnej do tego, aby poszczególne gminy i podmioty mogły aplikować o środki unijne, przyznawane Aglomeracji w perspektywie 2014 – 2020. Przypomnijmy, ze do czterech powiatów, które zdecydowały się przystąpić do Aglomeracji Wałbrzyskiej trafi około 900 milionów złotych unijnych dotacji.

Dobrą wiadomością przekazaną przez lidera Aglomeracji Romana Szełemeja, Prezydenta Wałbrzycha, jest to, iż ogłoszono terminy pierwszych konkursów. Harmonogram dotyczy tych postępowań, które odbędą się w roku 2015 i 2016. Pozwoli to gminom na uszczegółowienie własnych harmonogramów działań, by sprawnie i skutecznie składać aplikacje o środki. Pierwszy konkurs ogłoszony zostanie 30 września 2015 roku i skierowany będzie do przedsiębiorców, którzy chcą modernizować swoje firmy ze wsparciem unijnym. Nabór wniosków rozpocznie się 30 listopada.

- By przybliżyć przedsiębiorcom zasady konkursu organizujemy 12 października szkolenie otwarte, w którym udział może wziąć każda osoba, prowadząca mikro, małą lub średnią firmę. Bardzo nam zależy, by środki zostały mądrze zagospodarowane i wpływały na rozwój gospodarczy miasta – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Szkolenie odbędzie się w poniedziałek 12 października w sali narad USC w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group