Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 796
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przyszli na imprezę, a wychodząc okradli gospodarzy

Poniedziałek, 23 lipca 2018, 17:53
Autor: red
Świdnica: Przyszli na imprezę, a wychodząc okradli gospodarzy
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżowało trzech młodych mieszkańców Świdnicy. W aucie ujawniono biżuterię, pieniądze i laptopy, które mogły pochodzić z kradzieży.

20 lipca funkcjonariusze z wałbrzyskiej jedynki, pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym, zatrzymali do kontroli jadący ul. Wrocławską samochód osobowy. Autem podróżowało trzech młodych mieszkańców Świdnicy w wieku 18,19 i 24 lat. Funkcjonariusze podczas kontroli w samochodzie ujawnili biżuterię, pieniądze i laptopy. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć pochodzenia znalezionych przedmiotów. Z uwagi na to, że istniało podejrzenie, że mogą one pochodzić z przestępstwa, cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą policjanci drobiazgowo przeanalizowali materiał zgromadzony w sprawie. Przeglądając zdjęcia zabezpieczone w komórkach mężczyzn ustalili, że w nocy z 19/20 lipca bawili się oni na imprezie w jednym z domów w Świdnicy. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Dwie młode mieszkanki Świdnicy zorganizowały, pod nieobecność rodziców, tzw. domówkę. Na imprezę przyszli znajomi, którzy zaprosili swoich znajomych, którzy zaprosili jeszcze innych znajomych. W gonie bawiących się osób byli również trzej zatrzymani mężczyźni. Wychodząc z imprezy, „na pamiątkę” zabrali ze sobą biżuterię, pieniądze i dwa laptopy. Straty, jakie spowodowali mężczyźni swoją złodziejską działalnością, będą wycenione, gdy rodzice wrócą z urlopu. Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group