Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Przyszły mistrz taekwondo

Sobota, 16 kwietnia 2016, 12:58
Autor: red
Wierzbna: Przyszły mistrz taekwondo
Fot. UM Żarów
– To piękny i szlachetny sport, choć bardzo niebezpieczny. Tak o swojej sportowej pasji mówi Adam Mach, uczeń pierwszej klasy Technikum Ekonomicznego w Świdnicy, a na co dzień mieszkaniec Wierzbnej.

Choć, taekwondo trenuje dopiero od dwóch lat ma już pierwsze sukcesy na swoim koncie. Najważniejszy z nich to trzecie miejsce zdobyte na Otwartych Mistrzostwach Polski w kickboxingu, które rozgrywane były 20 marca w Świdnicy.
- Taekwondo to sztuka walki i samoobrony. Jak w każdej dyscyplinie sportowej ważny jest systematyczny trening, wyćwiczona technika i wytrwałość. Nie da się tego nauczyć od razu. Tak samo jak systematyczny trening ważna jest również wiara w siebie i determinacja - przyznaje młody sportowiec.

Adam wciąż pracuje nad doskonaleniem swoich umiejętności. Z powodzeniem udaje mu się także godzić naukę w Technikum z częstymi treningami. Wiadomo - na pasję zawsze znajdzie się czas. Sport jest pasją Adama, ale wymaga też czasu i wytrwałości, bo treningi odbywają się aż trzy razy w tygodniu. - Obecnie trenuję w klubie sportowym Gryf Świdnica pod okiem trenera Waldemara Zdebskiego. Uczymy się tam przede wszystkim podstawowych technik, a więc jak odpowiednio uderzać i kopać. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu, ale staram się szlifować swoje umiejętności również w domu. Powtarzam sobie, że dalej przechodzą tylko ci, którzy są zdeterminowani, potrafią panować nad sobą, koncentrować się i podnosić po porażkach - dopowiada młody mieszkaniec Wierzbnej.

Co zrobić, żeby zostać mistrzem taekwondo? - Predyspozycje są potrzebne, to na pewno. Wytrwałość i systematyczność są niezastąpione. Ważny jest też profil osobowościowy każdego zawodnika. Musi mieć chęć do walki i nie poddawać się. A jak będzie potem, zobaczymy … - uśmiecha się Adama Mach. - Następna szansa na zdobycie sukcesu już w czerwcu, na zawodach w Dzierżoniowie...

Młodego zawodnika taekwondo mocno wspierają również jego najbliżsi. Mama, tata i młodszy brat kibicują mu na każdych sportowych imprezach. - Wspólnie z żoną zauważyliśmy, że Adam jest zafascynowany sztukami walki. Zapisaliśmy go na dodatkowe zajęcia, a później na treningi. To było ponad dwa lata temu. Dziś widzimy, że była to bardzo mądra decyzja. Ciężki wysiłek zaczyna przynosić efekty. Jesteśmy dumni z syna i mamy cichą nadzieję, że w gminie Żarów wrośnie kolejny mistrz. Tym razem mistrz taekwondo - mówi Andrzej Mach, tata młodego zawodnika.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group