Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1075
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przywieziono już sprzęty dla niepełnosprawnych przekazane przez Maltańczyków

Piątek, 2 grudnia 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:35
Autor: red
Świdnica: Przywieziono już sprzęty dla niepełnosprawnych przekazane przez Maltańczyków
Fot. użyczone
Do rozdysponowania są łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie i balkoniki pomocne osobom mającym trudności z poruszaniem się. Sprzęty trafią do najbardziej potrzebującym mieszkańców naszego powiatu.

Dzięki bezpłatnej pomocy firmy PHU Agata Prostak-Fester z Dobromierza, która sfinansowała przewóz zebranych przez Maltańczyków z Biberach darów do powiatu świdnickiego, potrzebne niepełnosprawnym i chorym osobom sprzęty trafią niebawem do ich domów. A mowa o łóżkach szpitalnych, balkonikach ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz wózkach inwalidzkich, które w ostatnim okresie udało się zebrać przez zaprzyjaźniony z naszym powiatem Zakon Kawalerów Maltańskich z Biberach.

- Cieszy nas tak ogromna, bezinteresowna pomoc skierowana do naszych mieszkańców. Zaledwie w ubiegłym tygodniu Maltańczycy odwiedzili nasz powiat przywożąc dary dla bezdomnych i dzieci z Domu Dziecka oraz czek na zakup wyposażenia do rehabilitacji dla nowej szkoły specjalnej. Dodatkowo przywieźli wtedy ze sobą cały bus wypełniony plecakami szkolnymi wraz z wyposażeniem, które trafią do dzieci z rodzin zastępczych. Kolejna tak znacząca forma pomocy w postaci sprzętu będzie dla potrzebujących mieszkańców naszego powiatu dobrym prezentem na nadchodzące święta. – mówi wicestarosta Alicja Synowska. – Szczególne podziękowania kieruję także do pani Agaty Prostak-Fester z Dobromierza, która bezpłatnie przywiozła sprzęt do powiatu.

Sprzęt trafi do mieszkańców naszego powiatu poprzez działające w gminach MOPS-y i GOPS-y. To tam przekazane zostanie przez powiat zapytanie o najbardziej potrzebujących chorych i niepełnosprawnych. Sprzęt aktualnie przebywa w magazynie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy, gdzie mieści się świdnicki oddział Stowarzyszenia Maltańskiego. Przywieziony dary pochodzą z niemieckiego szpitala i są w dobrym stanie technicznym

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group