Oleśnica: Przywieźli medale z krajowego czempionatu

Czwartek, 19 kwietnia 2012, 1:46
Aktualizacja: 1:46
Autor: red.
Miłośnicy sztuk walki mieli swoje święto. 14 kwietnia w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo ITF. Jurek Brzostowski z Gimnazjum w Pszennie startując w trzech konkurencjach zdobył dwa tytuły mistrza Polski. Podczas tych samych zawodów Tomasz Paździora ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym zdobył tytuł mistrza Polski w
kategorii junior młodszy.

Klub sportowy Dosan przy wsparciu Urzędu Miasta Oleśnicy zorganizował najważniejsze w 2012 roku wydarzenie związane z Taekwondo ITF w naszym kraju. 14 kwietnia w oleśnickiej hali sportowej przy ul Kochanowskiego odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo ITF. W sobotę do walki o tytuł mistrza Polski w pięciu konkurencjach stanęło 162 zawodników zrzeszonych w 16 klubach, których podzielono w pięciu kategoriach wiekowych (młodzicy 7-9 lat, kadeci 10-12 lat, juniorzy młodsi 13-15 lat, juniorzy 16-18 oraz seniorzy od 19 lat wzwyż ). Uczeń klasy Vb - Tomasz Paździora ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, w efektownym stylu pokonując swoich rywali.

Podczas tych samych zawodów dwukrotne zwycięstwo odniósł Jurek Brzostowski, reprezentujący klub UKS Gryf Świdnica. Startował on w trzech konkurencjach: techniki specjalne, układy formalne oraz walki w formule semi- conatct. Jurek wywalczył trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. Złote krążki przypadły naszemu zawodnikowi w technikach specjalnych i walkach semi-contact, a także układach formalnych. Był to najlepszy start Jurka w dotychczasowej karierze sportowej.

(Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica)