Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 777
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Przyznali tytuł

Czwartek, 26 maja 2022, 11:03
Autor: red
Gmina Dobromierz: Przyznali tytuł
Fot. UG Dobromierz
Na wniosek wójta Jerzego Ulbina, Rada Gminy Dobromierz po raz szósty nadała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobromierz.

Podczas uroczystej sesji, 24 maja ten zaszczytny tytuł jako dowód uznania za szczególnie trwały i niepowtarzalny wkład w rozwój Gminy Dobromierz otrzymał mieszkaniec Jugowej pan Wiesław Kasprzyk.

Pan Wiesław Kasprzyk urodził się na ziemi kielecko-radomskiej, w rodzinie robotniczo-chłopskiej. Tam też ukończył edukację podstawową. W 1956 roku na mocy rządowych przepisów o zagospodarowaniu Ziem Zachodnich opuścił swoje rodzinne strony i zamieszkał w Jugowej. W 1960 roku po ukończeniu Szkoły Zawodowej rozpoczął pracę w ówczesnej Fabryce Narzędzi Rolniczych w Jaworze jako tokarz. W latach 1962-1965 odbył zasadniczą służbę wojskową w jednostkach pływających Marynarki Wojennej w Gdańsku i w Kołobrzegu. W 1965 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel zawodu w Przyzakładowej Szkole Zawodowej przy Zakładach Kuzienniczych w Jaworze. W tym okresie uzupełnił też swoje wykształcenie. W 1968 roku wstąpił w związek małżeński z mieszkanką Jugowej, Czesławą Nogą. W 1983 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel techniki w ówczesnej Szkole Zbiorczej w Roztoce. W 1990 roku zakończył pracę zawodową i przeszedł na emeryturę. W tym okresie rozwinął duże gospodarstwo rolne.

Przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego Gminy Dobromierz, jako wiceprzewodniczący Rady i zastępca wójta. Przez ponad 30 lat pełnił również funkcję przewodniczącego Rady Parafialnej przy Parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, organizując m.in. doniosłą uroczystość z okazji 700-lecia Jugowej. W swojej pracy społecznej uczestniczył w takich wydarzenia jak: wypromowanie księdza Jana Gargasewicza w ogólnopolskim konkursie „Proboszcz Roku”, przewodniczenie komitetowi nadania Szkole Podstawowej w Roztoce imienia Henryka Sienkiewicza i fundacji sztandaru, opracowanie monografii szkoły w Roztoce i książki pt. „Gmina Dobromierz”.

Pan Wiesław Kasprzyk otrzymał również odznaczenia państwowe, jednak jak stwierdził, to tytuł Honorowego Obywatela nadany przez Radę Gminy Dobromierz jest dla niego najcenniejszy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group