Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Psi los

Sobota, 29 lipca 2017, 11:01
Aktualizacja: 12:03
Autor: red
Świdnica: Psi los
Fot. Straż Miejska Świdnica
W minionym tygodniu kilkukrotnie zdarzyły się interwencje, do których podjęcia zostali wezwani świdniccy strażnicy miejscy na Oś. Młodych, a dotyczyły biegającego w okolicy ul. Prądzyńskiego, Waryńskiego, Wyszyńskiego psa rasy wilczur niemiecki.

Wobec powyższego strażnicy wszczęli czynności wyjaśniające oraz zaangażowali sprzęt i zasoby organizacyjne w celu ustalenia właściciela psa lub zabezpieczenia odpowiedniej pomocy w przypadku, gdyby okazało się, że zwierzę jest bezpańskie. Dwukrotnie pies zbiegł patrolowi, raz pracownikowi schroniska w Świdnicy.

28 lipca o godz. 8:27 wpłynęło ponowne zgłoszenie o biegającym, agresywnym zwierzęciu. Dzięki mężczyźnie, który spacerował ze swoim psem i użyczył smyczy strażnikom miejskim udało się psa odłowić i umieścić w schronisku. Warto przy tym wspomnieć, że okres letni to czas urlopów i wyjazdów. Zdarzają się przypadki, kiedy właściciele psów, chcąc uwolnić się od „ukochanego zwierzaka”, porzucają go lub w bardziej drastyczny sposób np. przywiązują w odludnym miejscu do słupa, drzewa lub innego trwałego przedmiotu. Takie przypadki wyczerpują znamiona przestępstwa. Są one zakwalifikowane i ścigane z urzędu przez policję, karane z całą surowością prawa, z ograniczeniem lub pozbawieniem wolności włącznie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group