Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: PSONI w Świdnicy informuje

Niedziela, 29 lipca 2018, 17:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 lipca 2018, 11:05
Autor: red
Świdnica: PSONI w Świdnicy informuje
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy dzięki dotacji konkursowej na realizację zadania publicznego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dot. ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2018 roku od 16 lipca do 30 listopada 2018 roku będzie realizowało projekt dla swoich podopiecznych i ich rodziców/opiekunów pn. "Rehabilitacja społeczna na Warmii".

Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej poprzez edukację historyczną i aktywność turystyczno-krajoznawczą osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniem psychicznym - podopiecznych Koła PSONI w Świdnicy. Zadanie będzie polegało na zorganizowaniu siedmiodniowego obozu turystyczno-krajoznawczego dla 50 osób -członków Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy /PSONI/ na terenie Warmii, od 18.08-25.08.2018r.

W miesiącu lipcu przed wyjazdem zorganizowane będą na terenie stowarzyszenia, dwa spotkania edukacyjno-informacyjne. Grupa Self-Adwokatów naszego Koła przedstawi plan obozu oraz ciekawe i ważne miejsca i atrakcje turystyczne Ziemi Olsztyńskiej, oraz miasta Olsztyn, Olsztynek, Ostróda, Gietrzwałd, Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem, oraz Kanał Ostródzko-Elbląski na Warmii. Po powrocie z obozu turystyczno-krajoznawczego odbędzie się we wrześniu w siedzibie stowarzyszenia spotkanie beneficjentów podsumowujące wyjazd połączone z konkursem plastycznym ukazującym piękno Warmii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group