Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: PSP nr 4 ze Strzegomia w Erasmusie

Niedziela, 9 kwietnia 2017, 7:51
Autor: red
Strzegom: PSP nr 4 ze Strzegomia w Erasmusie
Fot. UM Strzegom
Nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, Gertruda Dudzik i Zofia Laskowska, uczestniczyły w spotkaniu projektowym Erasmus+ w miejscowości Lucca we Włoszech.

Nauczyciele sześciu szkół partnerskich (z Cypru, Finlandii, Włoch, Niemiec, Szkocji, Polski) spotkali się, aby omówić wykonane dotychczas zadania projektu, zaplanować następne, wymienić się doświadczeniami, poznać kulturę i zwyczaje panujące w regionie Toskanii. Prowadzili też lekcje, rozmawiali o systemach edukacji i wymieniali się spostrzeżeniami, doskonaląc swój warsztat pracy.

Po zajęciach w szkole nauczyciele mieli okazję zwiedzić zabytki regionu, np. Krzywą Wieżę w Pizie, piękny pałac z XVI wieku- Villę Torrigiani oraz zabytki Florencji. Zwiedzili także zakład produkujący oliwę z oliwek, ogród botaniczny z kameliami oraz miejsce, gdzie ręcznie robi się makaron i pierożki Tortellini. Uczestniczyli także w marszu z dziećmi i rodzicami dookoła miasta Lucca - trasą po murach obronnych (4 km).

Wyjazd wzbogacił wiedzę nauczycieli Czwórki, którzy po powrocie podzielili się swoimi nowymi doświadczeniami z uczniami i kolegami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group