Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Psy zagryzają dzikie zwierzęta

Wiadomości: Świdnica/region
Wtorek, 9 lutego 2010, 10:44
Aktualizacja: 10:56
Autor: JoKa
Fot. Wojciech Seńków
Leśnicy załamują ręce. Puszczane do lasu bez opieki psy zagryzają sarny i muflony. Dzikie zwierzęta nie mają szans. Ucieczkę utrudnia wysoki i zmarznięty śnieg.

Nie ma dnia bez informacji o kolejnych wyczynach psów. Nie są głodne, zabijają muflony i sarny dla zabawy. – Do wszystkich wójtów i starostów z terenu świdnickiego nadleśnictwa wysłaliśmy petycję z prośbą o pomoc – mówi nadleśniczy Jan Dzięcielski. Chodzi przede wszystkim o zdyscyplinowanie gospodarzy, którzy wypuszczają psy bez kagańców i smyczy poza swoje posesje.

- Z trudem odtworzone stado muflonów w okolicach Jodłownika topnieje w oczach – żali się leśniczy Hubert Malaga. Psy zagryzły już 13 sztuk tych zwierząt, a w sumie jest ich zaledwie 160. Psy atakują głównie w pobliżu paśników. Muflony i sarny nawet nie próbują uciekać. Są zbyt słabe, by pokonać głęboki śnieg.

Leśnicy ostrzegają, że dla właścicieli puszczanych luzem psów nie będzie litości. Każdy, kto złamie nakaz trzymania czworonoga na uwięzi, zostanie ukarany. Mandat może sięgnąć 500 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group