Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Psychologowie w szkołach podstawowych i gimnazjach

Wtorek, 17 lutego 2015, 9:17
Aktualizacja: 12:58
Autor: red.
Jak co roku, w szkołach podstawowych i gimnazjach, których organem prowadzącym jest Miasto Świdnica, zatrudnieni zostali psychologowie. Ich praca w szkołach służy wzmocnieniu placówki w zakresie profilaktyki przemocy i uzależnień. Jest to zadanie wynikające z miejskich programów z zakresu profilaktyki przemocy oraz uzależnień, za których realizacje odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Psychologowie w szkołach w wymiarze od 10 do 14 h tygodniowo (zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem każdej placówki) udzielają konsultacji i prowadzą zajęcia grupowe dla społeczności szkolnej (uczniów i ich rodziców, opiekunów, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze oraz nauczycieli).

Harmonogramy ich pracy w poszczególnych szkołach dostępne są w każdej placówce na rzecz której podejmują określone działania oraz na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy (www.mops.swidnica.pl). Zadanie jest realizowane od września 2003 r. Na okres od stycznia do końca czerwca br. Miasto przeznaczyło na powyższy cel 115.890 zł (w roku 2014 na powyższe zadanie, od stycznia do czerwca i kolejno od września do grudnia, przeznaczono 185 867 zł). Kontynuacja zadania w okresie od września do grudnia 2015 będzie uzależniona od zapotrzebowania szkół na tę formę wsparcia specjalistycznego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group