Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Publiczność proszona na scenę – rodzinny występ Głyk P.I.K Trio

Wiadomości: Świdnica
Środa, 30 marca 2011, 12:26
Aktualizacja: 17:02
Autor: MiM
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Występowi Irka Głyka przyświecała bardzo ciepła, rodzinna atmosfera. Artysta zaproponował przeniesienie publiczności na scenę. Znalazło się tam miejsce zarówno dla zespołu, jak i widzów, którzy dzięki temu zabiegowi mogli z bardzo bliska przyglądać się muzykom. Na widowni również odnaleźć można było całe rodziny, które na koncert zabrały nawet najmłodsze dzieci.

Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, kompozytorem, perkusistą i wirtuozem wibrafonu. Współpracował z takimi gwiazdami jak Stanisław Sojka, Tomasz Stańko, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Grażyna Łobaszewska i Reni Jusis. W Świdnicy występował już wcześniej, ostatni raz w 2008 roku z zespołem Głyk Multisound. Wczoraj o godzinie 19.00 w świdnickim klubie Bolko zagrał wraz z rodzinną formacją Głyk P.I.K Trio, którą tworzy wspólnie ze swoimi dziećmi. Czternastoletnia córka Kinga gra na gitarze basowej, a siedemnastoletni syn Patryk na perkusji. Wiek muzyków nie jest tutaj natomiast żadnym wyznacznikiem. Grają jak dojrzali jazzowi muzycy, z pasją i miłością do tego co robią. Szczególnie zachwyca świetna technika młodego perkusisty. Radość z zabawy dźwiękami promieniowała ze sceny z niezwykłą siłą.

Koncertowi towarzyszył pokaz slajdów, wyświetlany na telebimie w głębi sceny. Można było na nim odnaleźć zarówno przemyślenia Irka Głyka, jak i obrazy ilustrujące wykonywane utwory, a także fotografie rodziny Głyków z przeszłości. Każdy z utworów był obszernie zapowiadany przez głowę rodziny. Widać było, że muzyka dla tego artysty jest czymś bardzo osobistym, niemal intymnym. Była mowa o szczęściu, o zakrętach i wybojach na drodze życia, a także o Bogu. Koncert sprawiał wrażenie bardzo szczerego, muzycznego wyznania.

Szkoda tylko, że występ był tak słabo rozreklamowany, co z pewnością znalazło odzwierciedlenie w niezbyt licznej publiczności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group