Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Puchar dla Pyszczyna

Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 14:27
Aktualizacja: 15:07
Autor: red.
Region: Puchar dla Pyszczyna
Fot. UM Żarów
Przeciąganie liny i łódki, piłowanie belki, puszczanie wianków i rzut kołem ratunkowym do celu. W takich konkurencjach w sobotę, 21 czerwca mieszkańcy Pyszczyna, Pożarzyska, Mrowin, Przyłęgowa, Wierzbnej, Mikoszowa i Łażan zmagali się w przyjacielskich zawodach podczas Turnieju Wsi. Tegorocznym faworytem sołeckiego spotkania zostało sołectwo z Pyszczyna, zdobywając największą ilość punktów.

Tuż za nimi, na drugim miejscu ex aequo, z ilością 137 uzyskanych punktów uplasowali się mieszkańcy Pożarzyska i Mrowin. - Dobra zabawa, wspólna integracja, ale również społeczne zaangażowanie towarzyszy zawsze naszym wiejskim zmaganiom. Nie inaczej było także w tym roku. Chętnych do udziału w tym turnieju nigdy nie brakuje. W naszej wsi sporo jest młodych ludzi, którzy garną się do takiej zabawy. Ze wspólną integracją mieszkańców nie ma u nas nigdy żadnego problemu. A jaka jest recepta na sukces? To przede wszystkim siła i technika - mówił Ryszard Pawlik, sołtys Pyszczyna.

W sobotnią Noc Świętojańską w sportowych konkurencjach zmagali się również najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów. Najwięcej punktów udało się uzbierać dzieciom ze świetlicy środowiskowej "Chatka Puchatka" w Łażanach. Drugie miejsce wywalczyli podopieczni świetlicy środowiskowej "Euroclub" w Siedlimowicach. Trzecie miejsce na podium zamykali najmłodsi ze świetlicy "Jagódki" z Wierzbnej. Tego dnia jednak triumfowali mieszkańcy wiejskich miejscowości, którzy oprócz prezentacji swoich talentów, przygotowali również stoiska z sołeckimi przysmakami. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw i konkursów dla dzieci oraz młodzieży, z których największym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łódkami po żarowskim stawie. Do wspólnej zabawy przygrywała Żarowska Orkiestra Dęta oraz chór Senyor Rici.

Organizatorzy Gminne Centrum Kultury i Sportu składają serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie żarowskim wędkarzom: Jarosławowi Wachowiakowi, Józefie Łapeta, Dariuszowi Skwierczyńskiemu i Edwardowi Sambor, TKKF "Chemik", OSP Żarów i pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group