• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 10:15
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 419
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rada Miejska dalej bez przewodniczącego

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 20 listopada 2009, 18:11
Aktualizacja: Sobota, 21 listopada 2009, 13:05
Autor: JoKa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To wstyd na całą Polskę – grzmiał Michał Ossowski, senior Rady Miejskiej w Świdnicy podczas ekspresowej sesji. Może szefów rządzących w koalicji klubów zamknąć w odosobnieniu, aż się porozumieją? – pytał Adam Markiewicz z SLD. Fakt jest jeden – nowego przewodniczącego nadal nie ma, bo nawet nie zgłoszono kandydata. Wyboru nie było.

Całe zamieszanie spowodowane jest rezygnacją Michała Szukały z funkcji szefa Rady. Odszedł z samorządu na początku listopada i od tamtej pory jego dawnym kolegom najwięcej czasu zajmuje dyskusja nad obsadzeniem fotela. Już 6 listopada połowę sesji zajęły dyskusje, doszło nawet do dwóch głosowań. Bez wyniku. Radni poparli wyłącznie kandydatów swoich klubów. PiS głosował za Krzysztofem Lewandowskim, Wspólnota Samorządowa za Zdzisławem Grześkowiakiem. Żaden nie uzyskał większości głosów.

Dzisiaj nie było nawet kandydatów. Nic nie dały kuluarowe pertraktacje. PiS nadal chce mieć przewodniczącego, Wspólnota uważa, że jako największy klub w Radzie, to ona powinna rządzić. Sesja trwała niespełna półgodziny. Poza 1 oświadczeniem i apelami skończyła się niczym. Nie wiadomo, po co panie i panowie się spotkali. Na pewno nie po to, by rozmawiać o sprawach ważnych dla mieszkańców. Czas byłby już omawiać przyszłoroczny budżet. Targi o fotel są jednak na razie najważniejsze. Kolejne podejście do wyboru przewodniczącego RM już za tydzień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ASZYM 20-11-2009 18:29
tylko tyle potrafią "wybrańcy świdniczan". Wstyd i Hańba. A miasto i ludzie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group