Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1405
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rada wybrała przedstawicieli do komisji konkursowej na dyrektora pogotowia

Piątek, 25 listopada 2011, 13:39
Aktualizacja: Sobota, 26 listopada 2011, 7:48
Autor: red
Świdnica: Rada wybrała przedstawicieli do komisji konkursowej na dyrektora pogotowia
Fot. red
6 osób wytypowali Radni do składu komisji konkursowej, która będzie pracować przy wyborze dyrektora powiatowego pogotowia. Konkurs ogłoszony zostanie po raz drugi po tym, jak unieważnił go Zarząd Powiatu.

Wszystko przez problemy z interpretacją nowych przepisów ustawy o działalności leczniczej, która weszła w życie w tym roku. To jednak nie jest jeszcze pełen skład komisji. W sumie wszystkich członków może być ok. 14 osób.
Powiat mógł do komisji konkursowej zgłosić od 3 do 6 osób, jako reprezentację Rady. Ze strony Rady Powiatu do komisji wejdą: starosta Zygmunt Worsa, wicestarosta Alicja Synowska, radni – Henryk Rosiek i Barbara Burak, dyrektor Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa Zbigniew Okarmus oraz ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala „Latawiec” Jan Marszałek.

- Oprócz przedstawicieli Rady Powiatu w skład komisji konkursowej wejdą jeszcze delegaci Okręgowej Rady Lekarskiej, Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, Społecznej Rady Pogotowia, a także przedstawiciele organizacji związkowych działających w pogotowiu, których aktualnie jest pięć. – wyjaśnia wicestarosta Alicja Synowska. - Obecnie oczekujemy na zgłoszenia kandydatów z pozostałych organizacji. – dodaje wicestarosta.
Konkurs będzie można ogłosić dopiero po powołaniu komisji konkursowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group