Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Radni kontrolują Straż Miejską

Środa, 20 lipca 2011, 17:09
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2011, 11:00
Autor: GrA
Świdnica: Radni kontrolują Straż Miejską
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pierwszą wizytę w świdnickiej Straży Miejskiej członkowie komisji Rozwoju świdnickiej Rady Miejskiej mają już za sobą. Wczoraj spotkali się z komendantem oraz przyjrzeli się dokumentacji jednostki. Kontrola trwała trzy godziny.

Punktualnie o godzinie 11.00 wczoraj świdniccy radni wkroczyli na teren jednostki świdnickiej Straży Miejskiej. Pierwszym punktem długo zapowiadanej wizyty było spotkanie z komendantem Stanisławem Rybakiem. – Rozmawialiśmy z komendantem o jego wizji funkcjonowania jednostki, o ilości patroli, problemach – wyjaśnia przewodniczący komisji Rozwoju Rafał Ząbczyk.

Zobacz film:

Radni przejrzeli także dokumentację jednostki oraz korespondencję m.in. między Strażą Miejską a świdnickim Urzędem Miejskim. Kolejne spotkanie w ramach kontroli zaplanowano na 27 lipca. Wówczas radni spotkają się ze związkami zawodowymi, dzień później natomiast ponownie z komendantem Straży Miejskiej Stanisławem Rybakiem.

- Myślę, że na sesję wrześniową będziemy już mieli gotowy pełny raport pokontrolny – zapowiada radny Rafał Ząbczyk. Póki, co przewodniczący nie chce też zdradzać pierwszych pokontrolnych spostrzeżeń. – Zapewne są rzeczy, które trzeba poprawić. Ale o wszystkim poinformujemy oficjalnie w raporcie końcowym- dodaje Rafał Ząbczyk.

W składzie kontrolującym jednostkę świdnickiej Straży Miejskiej znalazł się Rafał Ząbczyk(PO), Krzysztof Grudziński (PO), Julitta Stefańska-Broda(SLD) oraz Lesław Podgórski (Wspólnota Samorządowa). Na wczorajszym spotkaniu zabrakło jedynie Lesława Podgórskiego, który przebywa jeszcze na urlopie. Podczas kolejnej kontroli obecny będzie już pełny skład komisji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group