Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Radni ze Strzegomia udzielili pomocy finansowej gminie Brusy

Wtorek, 22 sierpnia 2017, 17:14
Autor: red
Strzegom: Radni ze Strzegomia udzielili pomocy finansowej gminie Brusy
Fot. UM Strzegom
W trakcie poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, radni podjęli kilka ważnych uchwał, w tym m. in. uchwałę dot. udzielenia pomocy finansowej w wys. 20 tys. zł gminie Brusy (woj. pomorskie), która ucierpiała w trakcie nawałnicy, która przeszła nad tą gminą w nocy z 11 na 12 sierpnia br.

W sumie ucierpiało ok. 800 domostw, 17 rodzin straciło dorobek całego życia, 20 rodzin nie ma gdzie mieszkać, zniszczeniu uległo 1000 budowli.
- Rozmiar tragedii i strat jest tak wielki, że poszkodowani nie są w stanie sami sobie poradzić. Bardzo się cieszę, że nasi radni udzielili pomocy finansowej gminie Brusy. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu cysterny do przewozu wody pitnej dla mieszkańców - wyjaśnia burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Pozostałe uchwały

Radni ponadto podjęli uchwały ws.: zmian budżetu gminy Strzegom na rok 2017; uznania skargi za bezzasadną; przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu gminy Strzegom w ramach programu priorytetowego pn.: "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego"; zabezpieczenia środków finansowych na wykonanie programu priorytetowego pn.: "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego", uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Olszany, gmina Strzegom; uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w obrębie wsi Goczałków, w gminie Strzegom; uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w obrębie wsi Rogoźnica, w gminie Strzegom; przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w obr.3 miasta Strzegom.

Wielkie wydarzenie, ogromny sukces organizacyjny

Na zakończenie obrad przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu, jakim było zorganizowanie Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Morawie oraz imprez towarzyszących. Ciepłe słowa zostały skierowane m. in. do władz miasta, przedstawicieli klubu LKS Stragona na czele z dyrektorem zawodów - Marcinem Konarskim, pracowników Strzegomskiego Centrum Kultury, Urzędu Miejskiego w Strzegomiu i strażaków OSP gminy Strzegom.
- Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować znakomitą imprezę. To były wspaniałe dni dla gminy Strzegom i znakomita jej promocja -podsumował Tomasz Marczak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group