Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Radni ze Strzegomia za podjęciem współpracy partnerskiej z Podhajcami (Ukraina)

Czwartek, 19 października 2017, 13:19
Autor: red
Strzegom: Radni ze Strzegomia za podjęciem współpracy partnerskiej  z Podhajcami (Ukraina)
Fot. UM Strzegom
Głównym punktem sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu było głosowanie nad uchwałą w sprawie podjęcia współpracy partnerskiej ze społecznością lokalną miasta Podhajce (obwód tarnopolski) na Ukrainie.

Strzegomscy radni jednogłośnie przegłosowali tę uchwałę, co w praktyce oznacza, że Podhajce dołączą do 5 dotychczasowych miast partnerskich: Auerbach i Torgau (Niemcy), Horice i Znojmo (Czechy) i Pavullo nel Frignano (Włochy). Podpisanie stosownej umowy o współpracy nastąpi jeszcze w tym tygodniu w Podhajcach w trakcie wizyty władz samorządowych Strzegomia na Ukrainie.

Podjęcie uchwały i podpisanie umowy z miastem Podhajce jest efektem trzyletniej współpracy straży pożarnych podczas wspólnej akcji sprzątania cmentarza polskiego w Kowalówce. Akcja ta spotkała się z ogromnym wsparciem i zaangażowaniem samorządów obydwu miast, które od 2014 roku systematyczne pogłębiają swoje kontakty.

Podhajce (ukr. Підгайці, Pidhajci) - miasto na Ukrainie, w obwodzie tarnopolskim, siedziba administracyjna rejonu podhajeckiego. Według stanu na koniec grudnia 2012 liczyło 2908 mieszkańców.

Podhajce położone są na południowy wschód od Lwowa, 26 km na południe od Brzeżan, na prawym brzegu rzeki Koropiec (lewobrzeżnego dopływu Dniestru). Miasto leży wśród wzgórz, na wysokości 392 metrów nad poziomem morza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group