Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Radosne świętowanie Dnia Niepodległości

Poniedziałek, 14 listopada 2016, 10:23
Aktualizacja: 13:26
Autor: red
Witoszów Dolny: Radosne świętowanie Dnia Niepodległości
Fot. Gmina Świdnica
Po raz drugi przedstawiciele 33 sołectw wspólnie uczcili 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w hali sportowej w Witoszowie Dolnym.

W tym dniu wójt gminy wręczyła najważniejsze tytuły przyznane przez Radę Gminy Świdnica: Honorowy Obywatel Gminy oraz Zasłużony dla Gminy Świdnica.

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy, że kultywujecie tradycje patriotyczne. Tak długo jak będziemy pamiętać o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej ojczyzny, duch w narodzie nie zginie. Życzę wszystkim wspólnego radosnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości w poczuciu dumy i przywiązania do Ojczyzny – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Główne uroczystości odbyły się na hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Zaproszenie od władz gminy przyjęli m.in. J.E. Ks. Bp prof. dr hab. I. Dec, parlamentarzyści: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Wojciech Murdzek, senator RP Wiesław Kilian, starosta Piotr Fedorowicz, radni powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, honorowi i zasłużeni dla gminy Świdnica oraz mieszkańcy gminy. Podczas obchodów obecni byli także przedstawiciele delegacji z zaprzyjaźnionego miasta Lampertheim i Maldegem oraz Nowej Uszycy.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym, w krótkim programie słowno-muzycznym pod kierunkiem Doroty Grzeszczuk i Lidii Bakalarczyk.

Tradycyjnie podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości wręczane są także najważniejsze tytuły gminy Świdnica. HONOROWY OBYWATEL GMINY ŚWIDNICA –Łącznie tym szczególnym wyróżnieniem zostało uhonorowanych 19 osób. W tym roku to odznaczenie, decyzją Rady Gminy Świdnica przyznane zostało Erichowi Maier – długoletniemu burmistrzowi m. Lampertheim oraz Henrykowi Muraszko – komendantowi Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. tytułem Zasłużony dla Gminy Świdnica decyzją Rady Gminy Świdnica uhonorowani zostali:

· Ks. Jarosław Lipniak – proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym,

· Stanisław Łukasiewicz – prezes OSP Grodziszcze

· Janina Marciniak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach

· Ryszard Lorens – mieszkaniec Lutomi Dolnej, przez 4 kadencje członkiem rady sołeckiej

· Teresa Kraińska – mieszkanka Bystrzycy Górnej, wieloletnia członkini Klubu Seniora

Na zakończenie obchodów Święta Niepodległości wystąpiła orkiestra dęta OSP w Nadarzyna, której założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Mirosław Chilmanowicz. Orkiestra powstała w 1998 r. i koncertowała na scenach Europy i świata. Malta, Niemcy, Stany Zjednoczone, Chiny, Singapur, Malezja, Australia, Tasmania, Wietnam to tylko niektóre z wielu miejsc na globie gdzie występowali artyści orkiestry dętej OSP z Nadarzyna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group