Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczepanów: Radośnie w Szczepanowie

Wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:02
Autor: red
Szczepanów: Radośnie w Szczepanowie
Fot. UG Marcinowice
24 sierpnia w Szczepanowie odbyły się radosne dożynki gminne, podczas których nie zabrakło wielu atrakcji i rozrywek.

Organizatorami i gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Sołectwo Szczepanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Część oficjalna rozpoczęła się korowodem dożynkowym, który uroczyście przeszedł spod świetlicy wiejskiej na boisko sportowe. Korowód miał w tym roku wyjątkowy charakter, w którym uczestniczyły delegacje sołectw i stowarzyszeń Gminy Marcinowice, korowód uświetniły również zabytkowe ciągniki rolnicze.

Tegorocznymi Starostami Gminnych Dożynek byli Państwo Agnieszka i Marek Olchowy, mieszkańcy miejscowości Wiry, którzy od 25 lat prowadzą rodzinne 70-hektarowe gospodarstwo rolne.

O godzinie 14.00 odbyła się polowa Msza Święta, misterium chleba i dożynkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat”.

Podczas uroczystości został wręczony tytuł Honorowego Obywatela Gminy Marcinowice Biskupowi Świdnickiemu Ignacemu Decowi jak również podziękowania dla rolników i wręczenie honorowych odznak „Zasłużony dla rolnictwa”, nadawanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi.

Przekazany został również zestaw narzędzi hydraulicznych do ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowie. Na zakupiony sprzęt pozyskano fundusze z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, która przekazała 25.000 zł , Wójt Gminy Marcinowice przekazał 22.000 zł, oraz Środki własne OSP Zebrzydów 3.000zł w tym darowiznę w wysokości 1000 zł przekazała Pani Radna Zebrzydowa Zofia Hatala.

Tradycją Święta Plonów był również konkurs na wieniec dożynkowy. W ocenie niezależnej komisji zwycięzcą zostało Sołectwo Strzelce.

O podniebienia uczestników podczas dożynek zadbały sołectwa i stowarzyszenia z gminy Marcinowice. Ze swoimi przysmakami zaprezentowały się miejscowości: Biała, Gruszów, Kątki, Klecin, Marcinowice, Strzelce, Szczepanów, Śmiałowice, Tworzyjanów, a także Klub Seniora z Kątek, Koło Gospodyń Wiejskich w Wirach. Rozrywkę stanowiły trzy bloki artystyczne:
“Polskie i Światowe Przeboje”, „Muzyczna Galeria Gwiazd” w wykonaniu zespołu – Kris Band Show, a na zakończenie zabawa taneczna z zespołem „Walter Band”.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje towarzyszące. Miejsce imprezy zostało podzielone na kilka stref. Na najmłodszych czekała Strefa Zabawy, a w niej dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci, mechaniczne koniki, gry i zabawy sportowe, edukacyjny namiot Nadleśnictwa Miękinia. Strefa Agro, gdzie swoje produkty zaprezentowały firmy z branży rolnej. Specjaliści udzielali informacji dotyczących sprzętu rolniczego jak i środków do produkcji rolnej. Zaprezentowane zostały także zabytkowe i nowoczesne maszyny rolnicze. Na odwiedzających swoje bramy otworzyła Wiejska Zagroda „U Braci”, gdzie zaprezentowane zostały zwierzęta hodowlane nagradzane w licznych konkursach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group