Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Radosny Dzień Babci i Dziadka

Sobota, 23 stycznia 2016, 11:55
Aktualizacja: Niedziela, 24 stycznia 2016, 21:09
Autor: opr.red.
Świdnica: Radosny Dzień Babci i Dziadka
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Dokładnie w dniu ich święta, uczniowie klas I–III ze SP im. M. Kopernika w Pszennie zorganizowali spotkanie ze swoimi babciami i dziadkami. Wszystko za sprawą projektu AKTYWNY SENIOR – UŚMIECHNIĘTY JUNIOR, którego beneficjentem są właśnie uczniowie i członkowie ich rodzin.

Celem projektu jest wzmocnienie więzi międzypokoleniowych uaktywniających całe rodziny. Dzięki temu uczestnicy mogą wymieniać doświadczenia i spostrzeżenia oraz mile spędzić swój wolny czas. Spotkanie na świetlicy w Pszennie to jedne w kilku zaplanowanych na ten rok działań. Projekt AKTYWNY SENIOR - UŚMIECHNIĘTY JUNIOR realizowany będzie do 27 maja 2016 roku.

Ogromnie się cieszę i gratuluję społeczności szkolnej w Pszennie, że realizują tak szczytną ideę, którą jest aktywizacja osób starszych. To naprawdę ważny element w edukacji młodego pokolenia. Każdy się gdzieś śpieszy. Dlatego tak ważne jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Główny Urząd Statystyczny wyliczył, że w 2050 r. w Polsce będzie o 5,4 mln więcej ludzi w wieku 65+. Przybędzie też więcej osób w podeszłym wieku. Do 2050 roku wydłuży się przeciętny trwanie życia mężczyzn o 9 lat ( do 82 lat), a kobiet o 6 lat ( do 97 lat). Mając żywo w pamięci międzypokoleniowy projekt „Kto kogo gryzie”, realizowany w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, jestem przekonana, że i w tym przypadku będzie dużo dobrych działań i efektów – mówi wójt Teresa Mazurek.

Więcej o projekcie na: http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/3639/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group