Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Radosny patriotyzm

Wtorek, 3 maja 2022, 15:14
Autor: red
Świebodzice: Radosny patriotyzm
Fot. UM Świebodzice
Radośnie, patriotycznie, rodzinnie, w duchu harcerskim tak było w Świebodzicach podczas Święta Flagi w dniu 2 maja (poniedziałek).

Po raz pierwszy w naszym mieście odbyła się świetna gra terenowa pn. Radosny Patriotyzm, którą z wielkim zapałem przygotowali Harcerze ze Szczepu Harcerskiego Imago im. Batalionu Zośka. Wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż zainteresowało wiele osób. Miło było patrzeć jak w zespołach, całymi rodzinami uczestnicy gry wędrowali po mieście odkrywając kolejne zagadki przy pomocy kodów QR.

Harcerze na czele z Dowódcą Szczepu Karolem Marcyniukiem dołożyli wszelkich starań, aby 2 maja był wyjątkowo radosny. Z myślą o mieszkańcach zorganizowali także Festyn Patriotyczny, który odbył się w Parku Miejskim. Na uczestników czekała moc atrakcji, animacje dla dzieci, konkursy, gry zabawy, był także słodki poczęstunek.

W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, Komendantka Hufca ZHP w Świdnicy Mariola Pamuła oraz Zastępca Komendanta Piotr Pamuła.

Piknik Patriotyczny poprowadził Dowódca Karol Marcyniuk, który powitał serdecznie wszystkich uczestniczących w wydarzeniu, podziękował harcerzom za wielkie zaangażowanie, a także Burmistrzowi Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta oraz Sekretarz Miasta za wsparcie okazane w organizację wydarzenia oraz za bardzo dobrą współpracę. Burmistrz w swym wystąpieniu podziękował Dowódcy za pielęgnowanie pięknej tradycji patriotyzmu, za bezustanne zaangażowanie w życie naszego miasta, za empatię i uśmiech. Życzenia oraz podziękowania złożyli również Zastępca Burmistrza wraz z Sekretarz. Piknik rozpoczęto od odśpiewania hymnu oraz wzniesienia flagi na maszt.

Wszystkie konkursy i zabawy nawiązywały do polskich tradycji, na pikniku dominowały barwy biało-czerwone, które dumnie prezentowali uczestnicy na przypinkach, ubraniach. Zwycięzcy gry terenowej zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami, dyplomami i nagrodami.

Wydarzenie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group