Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi – WSTT zainaugurowała rok akademicki

Niedziela, 3 października 2010, 13:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 października 2010, 8:04
Autor: KO
Świdnica: Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi – WSTT zainaugurowała rok akademicki
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Absolwenci i młodzi studenci spotkali się dziś w auli Wyższej Szkoły Technologii Teleinformatycznych w Świdnicy na uroczystej inauguracji roku akademickiego. – Wszyscy są cali, zdrowi, nie są zmaltretowani po ukończonych egzaminach – wskazywał na tych, którzy za chwilę mieli odebrać dyplomy, dr inż. Tadeusz Jeleniewski, prorektor uczelni.

Podczas dzisiejszej uroczystości minutą ciszy wspomniano zmarłego niedawno rektora. Prof. dr hab. inż. Jan Kazimierczak odszedł 10 lipca.

Uroczystość była jednak radosna. Wszak w mury uczelni wstępowali nowi żacy, a opuszczali je ci, którzy już zdobyli edukację. – W tym roku akademickim po raz pierwszy wypuszczamy w świat absolwentów kierunku ekonomia – powiedział prorektor Tadeusz Jeleniewski. Po jego przemówieniu inauguracyjnym wręczono dyplomy absolwentom.

Tradycyjną immatrykulację studentów I roku przeszło dwudziestu żaków z ekonomii i czterdziestu sześciu z informatyki. Gdy otrzymali oni indeksy, odśpiewano „Gaudeamus igitur” (słowa "Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus” oznaczają przytoczone w tytule: „Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi”).

- W tym momencie uważam rok akademicki 2010/2011 za otwarty – oznajmił dr inż. Tadeusz Jeleniewski.

- Zdobywajcie świat – zaapelował do młodych senator Stanisław Jurcewicz. Członek zarządu województwa, Zbigniew Szczygieł, mówił o prowadzonym przez siebie dużym projekcie związanym z dolnośląską siecią szerokopasmową. A starosta Zygmunt Worsa życzył żakom: - Żebyście w dobrej kondycji rozpoczęli i w dobrej kondycji zakończyli naukę.

Wykład inauguracyjny p.t. „Rozwijające się miast szansą dla ludzi z wyższym wykształceniem” wygłosił prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.

- Mój dziewięcioletni syn od kilku lat powtarza, że będzie inżynierem i że będzie inżynierem od robotów – rozpoczął wykład prezydent Murdzek. Mówił o konieczności kształcenia technicznego. – Pamiętam czasy, kiedy jak wielu Polaków szukaliśmy pracy w Niemczech, to słyszeliśmy, że w różnych zawodach można się starać, ale że inżynierów nie potrzebują.

Dziś wszystko się diametralnie zmieniło. Absolwenci z dyplomem inżyniera to jedni z bardziej poszukiwanych absolwentów na rynku pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group