Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rajd Mechanika po raz kolejny…

Środa, 16 października 2013, 7:53
Autor: red.
Region: Rajd Mechanika po raz kolejny…
Fot. użyczone
170 uczestników, prawie 25 km przebytej trasy, piękna pogoda i wspaniałe widoki – tak w skrócie można podsumować tegoroczny Rajd Mechanika.

Rajd Mechanika na stałe wpisał się już w kalendarz jesiennych imprez Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Zamysłem Rajdu jest integracja uczniów klas pierwszych oraz popularyzacja pieszych wędrówek i aktywnego trybu życia. Za tegoroczny kierunek obraliśmy Rudawy Janowickie. Pierwsza 27-osobowa grupa
z opiekunami – Pauliną Chudy, Agnieszką Rogozińską i Beatą Netkowską wyruszyła w środę 9 października autobusem na Przełęcz Karpnicką, stamtąd już pieszo do schroniska „Szwajcarka”, gdzie był zaplanowany nocleg. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku grupa wyruszyła na wędrówkę szlakiem niebieskim, mijając po drodze zgrupowania skałek, tworzących fantazyjne kształty: Fajka, Starościńskie Skały, Piec czy Skalny Most to niektóre z nich.

Pogoda dopisywała, świeciło słońce, a widoki zachwycały kolorami jesieni. Dalsza trasa wiodła szlakiem żółtym na Mniszkowską Polanę, a droga powrotna szlakiem niebieskim. W schronisku czekał obiad i zasłużony odpoczynek, a wieczorem – ognisko i pieczenie kiełbasek. Na drugi dzień, w czwartek, dołączyli uczniowie klas pierwszych z wychowawcami. Dla nich przygotowana była trasa szlakiem zielonym przez skałki Krowiarki na Zamek Bolczów i powrót szlakiem żółtym do Janowic Wielkich. W ruinach Zamku Bolczów spotkały się wszystkie grupy, łącznie około 170 osób i był to czas na pamiątkowe zdjęcia, rozmowy i wzajemne poznawanie się w nieco innych okolicznościach niż te na szkolnych korytarzach. Humory wszystkim dopisywały, pogoda również, więc
z przyjemnością korzystaliśmy z tych ostatnich zapewne ciepłych i słonecznych chwil tegorocznej jesieni.

Rajd Mechanika 2013 przeszedł do historii, ale pozostały miłe wspomnienia i oczywiście plany na kolejne górskie wędrówki. Organizatorem Rajdu Mechanika po raz pierwszy była Pani Paulina Chudy, nauczycielka geografii w naszej szkole.

(ZSM)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group