Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rajd po strefie

Czwartek, 21 kwietnia 2016, 8:56
Autor: opr.red.
Świdnica: Rajd po strefie
Fot. www.powiat.swidnica.pl
18 kwietnia 2016 r. doradcy zawodowi Zespołu Poradni Psychologiczno–Pedagogicznych w Świdnicy w uczestniczyli w pierwszym "Rajdzie po Strefie" organizowanym przez Wałbrzyski INVEST – PARK sp. z o. o. Beneficjentami imprezy była młodzież I i II klas gimnazjum z terenu aglomeracji wałbrzyskiej.

Wydarzenie miało na celu zapoznanie uczniów z tematyką szkolnictwa zawodowego, przybliżenie zagadnień z zakresu przedmiotów, które są przydatne w firmach produkcyjnych i usługowych oraz poznanie przedsiębiorstw strefowych od tzw. środka. Młodzież miała możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów ze specjalistami działu HR (human resources), zapoznania się z trendami na rynku pracy i zapotrzebowaniem kadrowym oraz tworzonymi klasami patronackimi w szkołach ponadgimnazjalnych.

Podczas imprezy gimnazjaliści wzięli udział w zabawie - grze związanej z poruszaną podczas "Rajdu" tematyką. Uczniowie zwiedzali zakłady pracy, odkrywali, m. in. tajniki elektroniki, automatyki i robotyki, a następnie w grupach wypełniali testy wiedzy. Zespół, który otrzymał największą liczbę punktów wygrywał tablety dla każdego członka zwycięskiej drużyny oraz dofinansowanie do sprzętu niezbędnego szkole w kwocie 35 tys. złotych. Udział doradców zawodowych w przedsięwzięciu zainspirował do zaplanowania innowacyjnych działań zawodoznawczych na terenie powiatu świdnickiego. Dziękujemy za zaproszenie na "Rajd po strefie" pani Małgorzacie Adamczyk-Foryś, Głównemu Specjaliście Departamentu Komunikacji i Marketingu w INVEST - PARK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group