Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rajd Ślężański

Piątek, 10 czerwca 2016, 15:40
Autor: red
REGION: Rajd Ślężański
Fot. UG Marcinowice
Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gmin ślężańskich brała udział w rajdzie rowerowym, który obejmował trasę od Strzelec do Sobótki.

Dzięki współpracy Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Publicznego Gimnazjum im. Piotra Włostowica w Sobótce, Wójta Gminy Marcinowice, Burmistrza Gminy i Miasta Sobótka oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu i Wałbrzychu, OSP i Policji rajd rowerowy mógł odbyć się po raz szósty.

Inauguracja rajdu miała miejsce w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, gdzie uczestnicy rozpoczęli swoje zmagania.
Trasa miała długość 15 km, a po drodze na uczestników czekały zadania wymagające szerokiej wiedzy. Nie była to tylko znajomość przepisów ruchu drogowego, budowy roweru, ale również wiadomości z zakresu udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji, gdy poszkodowanym jest rowerzysta i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wypoczynku. Każda z drużyn musiała wykazać się także znajomością historii regionu, wiedzy przyrodniczej i ekologicznej Masywu Ślęży i Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Zakończenie rajdu i wręczenie nagród odbyło się przy Domu Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce.

Szkoły z gminy Marcinowice znalazły się na podium:

W kategorii szkoły podstawowe: I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

W kategorii gimnazja: II miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum im. K. przerwy-Tetmajera w Marcinowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group