Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Rajdowe sukcesy żarowskiej drużyny

Środa, 18 kwietnia 2018, 10:10
Autor: red
Oprócz startów w Dolnośląskiej Lidze Rajdowej żarowska załoga w składzie Grzegorz Reda i Marcin Czyżewski wystartowała w dwóch kolejnych rajdach.

Pierwszym z nich była druga runda Rajdowego Pucharu Sudetów Darvit Wiosna Walimska, która zakończyła się drugim miejscem w klasie i awansem w klasufikacji rocznej sezonu. Drugim startem była pierwsza runda Rally Masters Rajdowych Amatorskich Mistrzostw Dolnego Śląska, który zawodnicy zakończyli na piątym miejscu.
- Nasza załoga uczestniczyła w drugiej rundzie Rajdowego Pucharu Sudetów Darvit Wiosna Walimska. Wiosna była tylko w nazwie, gdyż na trasie panowały zimowe warunki. Temperatura rzędu -12 stopni, śnieg, zaspy i lód wymagały nie lada koncentracji, aby cało stawić się na mecie. Do pokonania był odcinek Walim-Glinno przejeżdżany czterokrotnie. Kolejny start zaledwie tydzień po Walimskiej Wiośnie to pierwsza runda Rally Masters - Rajdowych Amatorskich Mistrzostw Dolnego Śląska. Bazą rajdu był Jawor, gdzie na uczestników czekało 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 35 km! Był to pierwszy start naszej załogi w tak trudnej i wymagającej imprezie, w której udział wzięło niemal 140 załóg. Priorytetem była meta i zdobycie kolejnego cennego doświadczenia, jakim jest jazda po naprawdę szybkich odcinkach specjalnych. To już nie są imprezy odbywające się na bezpiecznych placach, tylko jazda z prędkościami powyżej 100km/h między drzewami. Żarowska załoga dotarła do mety na 5 miejscu w klasie, co dało cenne punkty, jak i dużo cennej nauki - opowiada Grzegorz Reda.

Kolejny start zaplanowany został pod koniec maja na 1.rally pickup design - 2. runda tarmac masters 2018, która odbędzie się w Gryfowie Śląskim. Z każdego startu relację można zobaczyć na YouTube, Facebooku i przeczytać w Gazecie Żarowskiej.

Zawodnicy składają serdeczne podziękowania dla Zywer Auto, Auto-Shop, Parkowa Bowling&Pizza oraz Strefa Okazji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group