Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Rajdowiec walczy o życie!

Wtorek, 23 listopada 2010, 0:07
Aktualizacja: Czwartek, 25 listopada 2010, 10:30
Autor: MDvR
Polska: Rajdowiec walczy o życie!
Fot. rajdowapomoc.pl
W pierwszy weekend listopada załoga Tomasz Harczuk/Magda Becella, wzięła udział w eliminacji czeskich zawodów Rallye Strela Kralovice. Podczas przejazdu jednego z OS–ów prowadzona przez Tomka Astra GSi wypadła z drogi i uderzyła lewym bokiem w słup energetyczny. Wypadek okazał się tragiczny w skutkach.

Tomek Harczuk to strażak z Wrocławia, którego pasją są sporty motorowe. Swoją przygodę z rajdami rozpoczął startując Oplem Astrą GSI w KJS-ach i Rally Sprintach. Początki były trudne, ale już po kilku miesiącach intensywnych treningów, zaczął stawać na podium dolnośląskich imprez.

Każdy musi się jednak rozwijać i po tzw. „przedszkolu rajdowym” przyszedł czas na kolejny krok. Tomek zaczął startować w Kryterium Kamionki i innych poważniejszych zawodach. Potem postanowił spróbować swoich sił na prawdziwych OS-ach. Jego wybór padł na starty w czeskich rajdach amatorskich – „Rally Cup” oraz „Volny Puchar”. Na tym etapie zmienił również pilota i na prawym fotelu jego żonę zastąpiła jedna z najbardziej utalentowanych kobiet kierowców we Wrocławiu – Magdalena Becela.

Pierwsze starty traktowali jako treningi, chcieli poczuć atmosferę odcinków specjalnych, zgrać się jako zespół i przede wszystkim doskonalić swoje umiejętności. Tomek po każdym rajdzie analizując swoje przejazdy, jeździł coraz lepiej. Pozostał również wiernym kibicem swoich kolegów i zawsze jest obecny na wszystkich imprezach motoryzacyjnych nie tylko we Wrocławiu. Razem z żoną i córką z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem dopinguje innych kierowców.

Tomek z Magdą postawili sobie w sezonie 2010 za cel zdobycie III miejsca w cyklu Rally Cup. Z takim też nastawieniem pojechali na rajd „Rallye Strela Kralovice”. Pierwszego dnia wszystko szło po ich myśli, jednak pierwszy OS drugiego dnia okazał się dla nich pechowy. Po około 2 minutach jazdy Astra wpadła w poślizg na prawym zakręcie po przejściu przez szczyt - Tomek nie opanował samochodu i uderzył w słup energetyczny. Magda z lekkimi obrażeniami została przewieziona do pobliskiego szpitala. Tomek niestety nie miał tyle szczęścia i w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Pilźnie. Dzisiaj wiemy, że jest w śpiączce farmakologicznej, ma poważne uszkodzenia głowy i klatki piersiowej, a jego stan w dalszym ciągu jest określany, jako ciężki.

Nie trzeba nikomu uświadamiać, że w tej chwili Tomek potrzebuje pomocy. Jest kilka osób, które chcą pomóc, to jednak nie wystarczy – potrzebujemy Waszego wsparcia. Pod hasłem „Rajdowa Pomoc” będziemy organizować na Dolnym Śląsku różne akcje charytatywne, które pozwolą zebrać fundusze na leczenie Tomka.

Już w najbliższą niedzielę 28 listopada na wrocławskim torze Niskie Łąki przeprowadzona zostanie Motoryzacyjna Impreza Charytatywna, mająca pomóc utalentowanemu rajdowcowi w odzyskaniu zdrowia.

Więcej informacji na www.rajdowapomoc.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group